Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Günay'dan, Zeyid Arslan'a tepki

Giriş Tarihi: 12.7.2013 13:51

AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Arslan'ın, Meclis kulisinin bahçesinde kadın gazetecilere yönelik uygunsuz sözlerine, kendi partisinden bir tepki daha geldi.

Kültür ve Turizm eski Bakanı AK Parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, "TBMM her bakımdan herkese örnek olması gereken bir kurumdur. Hiçbirimizin gelişi güzel konuşmaya, kendi yanlışlarımız üzerinden de siyasi gerginlik yaratmaya hakkımız yoktur." dedi.

Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay, Millet Meclisi eski Başkanı Mustafa Kemal Güven için yapılan cenaze töreni sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Günay, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Arslan'ın Meclis'te kadın gazetecilere yönelik tepki toplayan sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Kişiler ile ilgili konuşmak istemem ama TBMM her bakımdan herkese örnek olması gereken bir kurumdur. Hiçbirimizin gelişigüzel konuşmaya, kendi yanlışlarımız üzerinden de siyasi gerginlik yaratmaya hakkımız yoktur. Herhangi bir arkadaşımızın topluma yanlış yansıyan bir davranışından ötürü bir Parlamento üyesi olarak üzüntü duyuyorum. Bugün ebediyete uğurlandığımız Kemal Güven bey, bu alanda son derece hepimiz için öğretici bir yaşamı olan bir insandır. Kendisini yıllar önce tanıma mutluluğuna eriştim. Beyefendiliği, ağır başlılığı, kişiliği, kimliği ile sadece siyasette değil tüm topluma örnek bir insandı. Bence siyasetçilerin bütün davranışları, konuşmaları, varlıkları, hırsları, her alandaki tutumları ile topluma güzel örnekler oluşturmak gibi bir yükümlülük taşıdığımızı unutmamalıyız." diye konuştu.
Bir gazetecinin, "Disiplin süreci işlemeli mi?" sorusu üzerine Günay, "Kişisel konulara karışmam." cevabını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günay'dan, Zeyid Arslan'a tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN