Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ismi herkes veremezdi

Giriş Tarihi: 14.7.2013 11:37
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Şırnak'ta yeni yapılan ve bu ay içerisinde açılacak olan havaalanına vefat eden eski Milletvekili Şerafettin Elçi'nin adının verileceğini açıklaması, Şırnak'ta sevinçle karşılandı.

Güvensizliği ortadan kaldırır

Şerafettin Elçi'nin yeğeni Şırnak Baro Başkanı Avukat Nuşirevan Elçi, "Tahir Elçi, Kürtler ve Türkler arasında sevilen bir kişiydi. İsminin verilmesi aileyi ve bölgeyi çok etkiler. Barış sürecine katkı sunar. Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar yanlış uygulamalardan kaynaklı Türkler ve Kürtler arasında güvensiz ortamı yaratılmış. Bu uygulamayla birlikte bu güvensizlik ortamı ortadan kalkabilir. Kürt sorunun demokratik çözümüne katkı sunar. Elçi ailesi olarak Başbakan Sayın Erdoğan'a ve tüm katkısı geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Barış ve kardeşlik adımı

Başbakan'la yaptıkları görüşmede Elçi ismini önerdiklerini belirten Cizre TSO Başkanı Süleyman Çağlı da "Elçi'nin adının verilmesi barışa ve kardeşliğe çok büyük bir anlam katacak. Elçi bu halkın gönlüne taht kurmuş bir aydın olarak aramızda yaşayacak. Bu güzel jest için Başbakanımız Erdoğan'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Halk üç dönemdir boşuna seçmiyor

Şerafettin Elçi'nin ağabeyi Seyid Eşraf Elçi, 80 yaşında olduğunu ve uzun yıllar siyaset yaptığını belirterek, "Sayın Tayyip Erdoğan, insanlığı, insanları tanıyan bir erbaptır. Bu kararı herkes veremez, bu kararı verdiği için onu takdir ettim. Halk üç dönemdir onu boşuna seçmiyor. Temenni ederim ki, Allah onu şaşırtmasın onu doğru yolda ilerletsin. Bu vatana, bu millete hizmetlerinden dolayı uzun ömürler versin. İsteseydi ismini vermeyebilirdi. Demek ki o bunu uygun görmüş, Şerafettin'i de tam anlamıştır. Şerafettin kadar insancıl, insanları ve kötülükten kaçan bir insana zor rastlanır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu ismi herkes veremezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN