15 Ağustos’ta Alevi ayaklanması olacak

Giriş Tarihi: 16.7.2013 11:23 Güncelleme Tarihi: 16.7.2013 11:47

Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı bugün şok edici bir iddia ortaya attı. Kütahyalı'nın yazdıklarına göre 15 Ağustos'ta büyük bir Alevi ayaklanması yaşanabilir, çok büyük eylemler olabilir. Bu iddiasının detaylarını sabah.com.tr olarak Kütahyalı'ya sorduk.

Rasim bey,15 Ağustos'da bir ayaklanma tasarlanıyor diyorsunuz...

Evet,devletin tüm istihbarat birimleri bu konuda ayakta. Hatta birbiriyle kavgalı istihbarat unsurları bile bu konuda söz birliği ediyor.

İçeriği nasıl olacak bu eylemlerin?

Muhtemelen yine ve sadece Erdoğan'ı hedef alan derin strateji devam edecek. AK Parti ve hükümet değil tek hedef Erdoğan. Amaç Erdoğan'sız bir hükümet... Alevileri kalkan yapmak istiyorlar. Hem Aleviler bu oyuna gelmemeli hem de hükümet Alevilerin taleplerini karşılayan acil bir girişim başlatmalı.

Bu ayaklanmanın zemini nasıl yaratıldı?

Alevi meselesi sürdükçe ve özgürlükçü yolla çözülmedikçe bu sosyal zemin varlığını korur. Öte yandan istihbarat birimleri son 6 aydır çok sayıda Alevi dedesinin İran'a götürüldüğünü ve İran istihbaratı tarafından Erdoğan'a karşı kışkırtıldığını söylüyor, kanıtlarımız var diyorlar. Aynı şekilde Alman istihbaratının Alevileri Erdoğan-karşıtı yönde örgütlediği söyleniyor. Bu iki devlet üzerinde özellikle duruyorlar. İşin istihbari kısmı istihbaratçıların işi. Devlet Almanya ve İran'a gereken şekilde haddini bildirir. Alevi kanaat önderlerini de pis oyuna gelmemeleri için uyarır. Biz yazarlar işin "sosyal mesele" kısmıyla ilgilenmeliyiz..

Bu olayın sosyal kısmı nedir, nasıl halledilir?

Büyük Türkiye hedefimiz varsa Alevi yurttaşları da sisteme dahil etmek ve özgürlükçü yöntemlerle Alevi meselesini doğru tanımlamak ve çözmek zorundayız. Yazılarımda bunu anlatıyorum zaten...

İŞTE RASİM OZAN KÜTAHYALI'NIN BUGÜNKÜ YAZISI
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Ağustos’ta Alevi ayaklanması olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN