Ahlaktan yoksun dört dörtlük densizler

Giriş Tarihi: 27.7.2013
Başbakan Erdoğan, The Times'a verilen ilanla ilgili "Bunlar düşüncelerini, fikirlerini kiraya vermiş tipler. Bu danışmanımın da ifade ettiği şekliyle dört dörtlük bir densizliktir" dedi. Erdoğan, İstanbul'da Kısıklı'daki konutundan beraberindeki 6 yaşındaki torunu Ahmet Akif Albayrak ve siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan'la birlikte cuma namazı için Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'ne gitti. Cuma sonrası caminin arkasındaki parkın içindeki Ataşehir Müftülüğü'ne gitti. Bir süre burada kaldıktan sonra dışarı çıkan Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan şunları söyledi:
SEN BİZİ NEREDEN TANIYORSUN: Bunlar düşüncelerini fikirlerini kiraya vermiş tipler. Eğer bunlar demokrasiye gerçekten inanmış tipler olsa, bu ülkede düşünün artık yüzde 50 oyla iktidar olmuş bir partinin liderine diktatör deme ahlaktan yoksunluğunu gösteremezlerdi. Bu danışmanımın da ifade ettiği şekliyle dört dörtlük bir densizliktir. Sen bizi nereden tanıyorsun, Tayyip Erdoğan'la kaç kere görüştün. Nasıl bir diktatör ki bütün şu an Türkiye'de öyle medya grupları var ki ağza alınmayacak ifadelerle her türlü küfrü ve hakareti yapıyorlar her türlü hakareti yapıyorlar. Bunları rahatlıkla yaparken, şu anda kalkıp mesela medya Türkiye'de mahküm diyorlar. Gazeteciler içerde diyorlar. Bu nasıl içerde olan gazeteciler ki bu yayınlarını bu kadar rahat yapıyorlar. Bu tür yayın organlarının yaptığı yayınlar ortada. Nasıl hakaret ettikleri ortada ki bunların bir çoğu yalan yanlış haberler.
HUKUKİ GİRİŞİMDE BULUNULACAK: Biz şu anda Times'la ilgili de gerekli olan arkadaşlarım hukuki girişimlerde bulunacaklar. Diğerleriyle de ilgili hukuki girişimlerde bulunacak.
SEÇİM BARAJI İNMEYECEK: Bizim şu anda barajla ilgili herhangi bir oynama tasarrufu gündemimizde yok. Çünkü bir, baraj bizim dönemimizin çıkardığı bir yasa değildir. Eğer bizim şu son 10.5 yıl Türkiye bir güveni istikrarı yakalamışsa, gerek demokraside gerek ekonomide bir güven ve istikrar varsa bunun en önemli sebebi koalisyonların olmadığı bir hükümet yapısıdır. Onun için tecrübe edilmiş yaşanmışı devam ettireceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlaktan yoksun dört dörtlük densizler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN