Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2013 yerleştirme sonuçları

2013 sonuçları belli oldu. SBS tercih ve yerleştirme sonuçları burada.

Giriş Tarihi: 6.8.2013 13:10 Güncelleme Tarihi: 6.8.2013 13:12
SBS sonuçları için 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı 2013 'de tercih-yerleştirme sonuçları açıklandı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretime yerleştirme sistemine göre, SBS yerleştirme sonuçlarını sitesinden duyurdu. MEB SBS 2013 tercih yerleştirme sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın...
SBS 2013 kayıt tarihleri, ek kontenjanlarla ilgili bilgiler de burada.
Öğrenci ve velilerin dört gözle beklediği tercih ve yerleştirme sonuçları açıklandı. SBS'ye göre, yerleştirme-tercih sonuçlarına gece 00.00'dan itibaren ulaşıldı.

SBS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

SBS 2013'E 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ KATILDI
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamada, ortaöğretime yerleştirme sistemi çerçevesinde 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı seviye belirleme sınavının (SBS) 8 Haziran 2013'te yurtiçi ve yurtdışı sınav merkezlerinde gerçekleştirildiği hatırlatıldı. Sonuçların 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklandığı belirtilerek, 15-29 Temmuz 2013 tarihleri arasında da tercihlerin alındığı belirtildi.

GENEL BAŞARI, YÜZDELİK DİLİM
Açıklamada, öğretime yerleştirme sistemi çerçevesinde yerleştirme işlemlerinin öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanan Ortaöğretime Yerleştirme Puanı'na göre gerçekleştirildiği kaydedildi. Birinci yerleştirme sonuçlarının 6 Ağustos 2013 saat 00.00 itibariyle "www.meb.gov.tr" internet adresinden yayımlanmaya başlanacağı duyuruldu.

SBS SONUÇLARINA NASIL BAKILIYOR?
Öğrenciler, TC kimlik numarası ve doğum tarihiyle SBS sonuç bilgilerini bu adresten öğrenebilecek.

SBS ÖZEL OKUL KAYITLARI NE ZAMAN?
8'inci sınıf SBS 2013 tercih sonuçlarına göre öğrenci alacak özel okulların kayıt takvimi şöyle:EK YERLEŞTİRMELER NASIL OLACAK?
sonuçları açıklandığında tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenci, 12-16 Ağustos tarihlerinde saat 17:00'ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek.
Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 12-16 Ağustos tarihlerinde kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybedecek.
Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos'tan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek.
Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SBS 2013 yerleştirme sonuçları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN