Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eskişehir Valiliği'nden Ali İsmail Korkmaz açıklaması

Giriş Tarihi: 26.8.2013 21:24
Eskişehir Valiliği, Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde görevlerini ihmal ettikleri iddiasıyla hakkında soruşturma açılması istenen doktor ile aynı hastanede görevli polis için soruşturma izni verilmediği iddialarını yalanladı.

Eskişehir Valiliği resmi sitesinde yayımlanan basın açıklamasında, 2 Haziran'da Gezi Parkı olayları sırasında darp edilerek 38 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde, görevlerini ihmal ettikleri iddiasıyla hakkında soruşturma açılması istenen Dr. Hasan Gülcü ile aynı hastanede görevli bir polis için soruşturma izni vermediği ile ilgili haberleri yalanladı. Açıklamada, bir gazete ve haber ajansının haberinde, "Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünde görevlerini ihmal ettikleri iddiası ile hakkında soruşturma açılması istenen Dr. Hasan Gülcü ve görevli polis memurları için Valiliğimizce soruşturmaya izini verilmediği şeklinde asılsız, maksatlı olduğu düşünülen bir yayının halen yapılmakta olduğu üzülerek müşahede edilmektedir.

Söz konusu polis memuru ile ilgili tahkikata izine gerek kalmadan başlanılmış görevden el çektirme (açığa alma) ve tutuklama işlemi paralel gerçekleştirilmiştir. Adı geçen sağlık personelinin soruşturması hususunda ise muhatap yetkili Tepebaşı Kaymakamlığı olup bu hususta Valiliğimizce verilen bir karar söz konusu değildir. Maktulün ağabeyi Avukat Gürkan Korkmaz'a atfen adı geçen yayın organında verilen haberin doğru olmadığı ve kamuoyunun yanlış yönlendirilmesine engel olmak için bu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir Valiliği'nden Ali İsmail Korkmaz açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN