Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan flaş açıklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'ya yapılan Şehir Hastanesi'nin temel atma töreninde konuştu.

Giriş Tarihi: 18.9.2013 11:55 Güncelleme Tarihi: 18.9.2013 15:03
Ankara'da bir sağlık merkezi açılışında konuşan Başbakan Erdoğan, "Bizim kimsenin topraklarında gözümüz yok, biz hem içeride hem de dışarıda barış ve istikrar istiyoruz" dedi. Erdoğan 'Kışkırtma planlarına asla tahammülümüz olamaz. Biz itidalin yanında olduk her zaman. Kimse Türkiye'nin sabrını farklı şekillerde yorumlayıp test etmeye kalkışmasın, gerekli karşılığı vermekten çekinmeyiz" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da bir sağlık tesisinin temel atma töreninde konuştu. Sağlık sektöründe AK Parti'nin yaptığı hizmetleri anlatan Erdoğan, "Başkentimizi sağlığın da başkenti yapacağız" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Bilkent Şehir Üniversitesi'nin ismini ileride tarihte sağlık hizmeti vermiş önemli isimlerden birinin ismiyle değiştirelim istiyoruz. Bunun için çalışmalar yapılıyor.

2023 hedeflerimiz arasında dünyanın en büyükleri arasında yer almak var. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip olun ama bunu insanınıza yansıtamıyorsanız o büyüklük kağıt üzerinde kalır. Büyük ülke olmak için demokrasiniz de büyük olmalı, hukukunuz adil olmalı... En önemlisi de büyük bir ülke olabilmek için devletinizin sosyal yönü güçlü olacak yani devlet insanını koruyacak, temel ihtiyaçlarını temin edecek.

Şu anda bir demokratiklşeme paketi üzerinde çalışıyoruz. Dün akşam çalışmamız tamamlandı. Şu anda redaksiyon çalışmaları yapılıyor. Ay sonuna kadar ben bizzat açıklayacağım. Her şey insan için dedik en başından beri. Bunlar hep bunun adımları. Şu dev tesisler hep iktidarımızın ürünleridir.

Bir ülkenin ilerlemesi kalkınması kendi iç dinamikleri kadar dış şartlar da ilgilidir. Komşularından dünyalarında kopuk bir ilerleme olamaz. Türkiye olarak hem kendi huzur ve istikrarımız için içeride olduğu kadar dışarıda da barışı önemsiyoruz. Komşu ülkelerle iyi ilişkiler tesis etmek orada da barışı, istikrarı sağlamak istiyoruz. Bizim Türkiye olarak hiçbir ülkenin topraklarında gözümüz yok, hiçbir ülkenin içişlerine karışma gibi bir niyetimiz yok ama halkına zulüm sergileyenlere çok sert bir tavır sergiliyoruz.

Türkiye sınırlarını hedef alanlara asla müsamaha göstermiyoruz. Türkiye'yi kaosa çekme yönündeki girişimlere son derece hassas bir şekilde cevap veriyoruz. Kışkırtma planlarına asla tahammülümüz olamaz. Biz itidalin yanında olduk her zaman. Kimse Türkiye'nin sabrını farklı şekillerde yorumlayıp test etmeye kalkışmasın, gerekli karşılığı vermekten çekinmeyiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN