Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Başarının önündeki bariyerleri kaldırdık'

'da halka seslenen Erdoğan "Başörtülü kızlarımızı üniversiteye sokmuyorlardı. Milletime 'sabırlı olun' dedik ve başarının önündeki bariyerleri kaldırdık" mesajı verdi

Giriş Tarihi: 23.9.2013
Başbakan , ziyaretinin ikinci gününde Darende ve Doğanşehir'de milli iradeye saygı çağrısı yaptı. Yerel seçimleri işaret eden Erdoğan, "Öyle bir adım atalım ki halkın iradesine saygı duymayanlar, halkın iradesine saygının ne olduğunu anlasınlar" dedi. 11 yıl boyunca önemli reformlara imza atarak Türkiye'yi ve kardeşliği büyüttüklerini vurgulayan Erdoğan, "Başörtülü kızlarımızı üniversiteye sokmuyorlardı. Milletime sabırlı olun, dedik ve başarının önündeki bariyerleri kaldırdık" mesajı verdi. Erdoğan şunları söyledi:

HUZUR VE KARDEŞLİK BU

Yaptığımız her reformla Türkiye'yi, kardeşliğimizi, huzurumuzu, ekmeğimizi büyüttük, büyütmeye devam ediyoruz. Temel hak ve özgürlükler konusunda, bizim başörtülü kızlarımızı üniversitelere sokmuyorlardı. Meslek liselerinin orta kısımlarını kapatmışlardı. Ne oldu sabırlı olun dedik, bunlar kalkacak. Gün geldi 4+4+4 çıktı. Artık sıkıntılar kalktı. Katsayı ayaklarımızın altında mı? Her yavrumuz istediği üniversiteye gidebiliyor mu? Huzur bu refah bu, kardeşlik bu. Başarının önüne bariyerler koymanın ne anlamı var.
21'inci yüzyıl Türkiye'sinde eğitim öğretim özgürlüğünü biz sağladık. Şu anda artık okullarda Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi, düz liselerde de var mı? Siz istediniz biz de yaptık. Anneler, babalar, sevgililer sevgilisinin, tek önder, hayatı bizim için bir izdir. Bu izde çok şeyler vardır. Onun için de anneler babalar yavrularının geleceği için seçmeli derslerde de hassas davranmalarında bana göre yarar var.
Bu kadar yatırımı nasıl yaptık? Çünkü yolsuzlukların hortumunu testik. Hortumu vatandaşın cebine bağladık.
(Kemal Kılıçdaroğlu için) Bir genel müdürlüğü yönetemeyen şahıs gelmiş bir siyasi partinin genel başkanı olmuş. Nasıl olmuş? Bir CD sayesinde. Eğer CD olmasaydı genel başkan falan olacağı yoktu.
Öyle bir adım atalım ki, halkın iradesine saygı duymayanlar, halkın iradesine saygının ne olduğunu anlasınlar. Mısır'da halkın iradesine saygı duymayanlar darbe yaptılar. Neye güvendiler, silaha. Şunu bilmeleri lazım bu silah bir gün onlara da doğrultulur. Zulüm ile abat olunmaz. Suriye'de 110 bin kişiyi öldüren katil bir rejim var. Biz bunların karşısına dikiliyoruz diye Türkiye'deki ana muhalefet bundan rahatsız oluyor.
Biz her zaman hakkın ve haklının, barışın yanında olacağız, savaşın karşısında olacağız. Ancak şunu bilmenizi isterim. Sınırlarımızı ihlal edenler oldu. İhlal edenlere karşı gereğini yapacağız. Diyorum ki bir olalım, iri olalım, diri olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Kardeşliğimizi kimseye kaptırmayalım. Yaralamayalım, yaralanmayalım. Sevelim sevilelim. Biz sizi seviyoruz.

YEREL SEÇİM 30 MART'TA

Erdoğan yerel seçimlerin tarihini de ilk kez Malatya'da dile getirdi. Seçimlerin 30 Mart Pazar günü gerçekleşeceğini ifade eden Erdoğan "Yerel seçimlerle yeni bir dönem başlayacak. Merkezi yönetimin getirdiği hizmetleri daha da artıracak bir dönem olacak. Kapı kapı dolaşıp anlatmamız lazım. Devletin hizmetleri daha da farklı bir şekilde gelecek" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başarının önündeki bariyerleri kaldırdık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN