Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kıdem tazminatı Başbakan'a gidiyor

Giriş Tarihi: 2.10.2013 01:48 Güncelleme Tarihi: 2.10.2013 12:10
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kıdem Tazminatı Fonu, taşeron işçilik, esnek çalışma ve uzaktan çalışma gibi konuları içeren kapsamlı bir çalışmanın Ekim'in son haftasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunacaklarını belirterek, "Sendikalar da çalışıyor, işverenler de çalışıyor. Çalışma Meclisi'nde bunlar tartışıldı, Tekrar nihai olarak taraflarla bir görüşeceğiz. Biz de mutfakta çalışmamızı, bürokrasi ve bütün bakanlıklar ile yaptık. İşçi ve işveren taraflarıyla görüşeceğiz, sonra Başbakan'a sunacağız" dedi.

Çelik, TBMM'de düzenlenen Yeni Yasama Yılı Resepsiyonu'nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimler öncesi kabine revizyonu olabileceği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Bakan Çelik,"Beklemekte fayda var" diye konuştu.

Kıdem tazminatı ve taşeron işçilik konularının içeriğinin bilinmediğini belirten Çelik, bu düzenlemelerde işçinin bir kaybı olmadığını, düzenlemelerin istihdamı artırmaya yönelik olduğunu söyledi. Çelik, şöyle devam etti:

ARKADAŞINA GÖNDER
Kıdem tazminatı Başbakan'a gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN