Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli: Anayasa değişikliği bütün yapılırsa destekleriz

Giriş Tarihi: 17.10.2013
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, demokratikleşme paketini hiçbir yönüyle kabul etmediklerini söyledi. Parti Genel Merkezi'nde bulunan Otağ bölümünde bayram tebriklerini kabul eden Bahçeli şu mesajları verdi:
Geçen bayram yaptığımız temenniler karşılık bulmadı. Müslümanların yaşadığı topraklarda iç kavga ve çatışma sürüyor, bombaların patlıyor. Bayram günü bile insanlar ölüyor. Hükümet, Akil İnsanlar heyeti gibi Müslüman ülkelerin devlet başkanlarıyla diplomasi yürütecek heyetler oluşturmalıdır. Türkiye bu olaylarda taraf olarak görülmemelidir.
Siyasi iktidar yorgun bir iktidardır. 11 yıl içinde nasıl bir politika izlediğini unutmaktadır. Bundan kurtulmanın yolu 5 ay sonraki yerel seçimlerden geçmektedir. Bu seçimlerde Türkiye'nin ve çevresinin şekillenmesini sağlayacak milli iradenin zaferi olmalıdır.
MHP olarak demokratikleşme paketi adı altında Meclis'e getirilecek bir pakete destek vermiyoruz. Bu paketi hiçbir yönüyle kabul etmiyoruz. Paket içine yerleştirilen mayınlar var. Paketin adının demokratikleşme paketi olması doğru değildir.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda 59 maddede şimdiye kadar mutabakat sağlanmıştır. Bu 59 maddeyi ileri sürerek '4 parti uzlaştı' diyerek demokratikleşme paketinin de içine yerleştirilen bazı maddelerle Meclis'i kandırmaya kimsenin hakkı yoktur. Biz komisyonun devamını istiyoruz. AKP ve BDP işbirliğine CHP katılıyorsa ilk yapacakları uzlaşma masasından kalkmak olmalıdır. Nasıl bir değişiklik düşünüyorlarsa millete sunmak kaydıyla Meclis'e tekliflerini getirmelidirler. Bunun dışında MHP yoktur.
(Komutanların istifası) Türkiye'de karışıklık almış başını gidiyor. Her kesim rahatsızdır. TSK da oldukça rahatsızdır.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli: Anayasa değişikliği bütün yapılırsa destekleriz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN