Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye El Kaide'yi vurdu

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'deki Azaz/Parsa Dağı bölgesinden Türkiye tarafına havan mermisi atıldığını, merminin patlamadığını, olay sonrasında, söz konusu bölgedeki El Kaide'ye bağlı Irak Şam İslam Devleti örgütüne ait mevzilere obüs atışı ile karşılık verildiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 17.10.2013 10:05 Güncelleme Tarihi: 17.10.2013 17:56
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, önceki gün saat 13.30'da Azaz/Parsa Dağı bölgesinden atılan bir havan mermisinin, Kilis'teki Demirışık Hudut Karakolunun 450 metre doğusuna düştüğü ve patlamadığı aktarıldı. Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmediği, gelişen durum üzerine, Azaz/Parsa Dağı'ndaki Irak Şam İslam Devleti örgütüne ait mevziilere iki adet Fırtına obüsüyle 4 atış yapılarak mukabele edildiği belirtildi.

İnternet sitesinde yer verilen başka bir açıklamada ise Kuzey Kasırgası Tugayı (KKT) mensubu 85 kişinin, Türkiye'ye geçerek Demirışık Hudut Karakoluna teslim olduğu, teslim olan KKT mensuplarının silahlarından arındırılarak Kilis İl Jandarma Komutanlığına teslim edildiği bildirildi. Teslim olan bu kişilerden, halen Tevhid Tugayının kontrolünde bulunan Es Selame Sınır Kapısı (Kilis/Öncüpınar karşısındaki) bölgesinin tanklarla takviye edildiği bilgisinin alındığı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye El Kaide'yi vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN