kutlanıyor

Özel günler için hazırladığı ""lar ile dikkati çeken , 'na özel hazırladığı doodle'ı ana sayfasına taşıdı.

Giriş Tarihi: 29.10.2013 08:56 Güncelleme Tarihi: 11.2.2014 12:14
Cumhuriyetin ilan edilişinin 90. yıl dönümü, tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde çeşitli törenlerle kutlanıyor.

Özel günler içi özel 'lar hazırlayan , Cumhuriyet Bayramı'nı da unutmadı. Özel tasarımlı logosuyla Türk kullanıcılarına jest yapan Google, bunun için Cumhuriyet bayramı kutlamalarını temsil eden bayraklı bir görüntü kullandı.

"Google" isminin "O" harflerinin "ay" ve "yıldız"dan oluşması dikkat çekti. Özel tasarımlı logoda ayrıca ellerinde Türk bayrağı bulunan insanlar yer aldı.

ANKARA'DA 29 EKİM

Ankara'da Cumhuriyet Bayramı için törenler, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile askeri ve sivil erkanın Anıtkabir ziyareti ile başlayacak. Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nde resmi erkanının ve diplomatik misyon şeflerinin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını kabul edecek.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde de resmi geçit töreni gerçekleştirilecek.

Akşam saatlerinde ise Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nde Cumhuriyetin 90. Yıl Dönümü sebebiyle resepsiyon verecek.

29 EKİM MEYDANLARDA KUTLANIYOR

Cumhuriyetin ilan edilişinin 90. yıl dönümü çeşitli alanlarda da etkinliklerle kutlanacak. Ankara önemli bir "buluşmaya" ev sahipliği yapacak. Cumhuriyet için binlerce vatandaş Ankara'da bir araya gelecek. "Cumhuriyet İçin Ankara'da Buluşalım" etkinliği saat 11.00'de Tandoğan'da yapılacak. CHP Ankara İl Başkanlığı, İşçi Partisi, DSP'nin yanı sıra etkinliğe sendikalar, STK'lar ve çeşitli gençlik kuruluşları katılacak.

"Yeni bir cumhuriyet için buluşuyoruz" sloganıyla vatandaşlar saat 14.00'de Kadıköy İskele Meydanı'nda toplanacak.

Ankara'da Çankaya Belediyesi ise Cumhuriyetin 90. Yılında meşaleli yürüyüş düzenleyecek. Sakarya Caddesi'nde saat 18.30'da başlayacak yürüyüşe Belediye Başkanı Bülent Tanık ile binlerce Ankaralı katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN