Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağanın torun düğünü

Giriş Tarihi: 6.11.2013
Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Işıklar köyünde yaşayan 4 eşli, 56 çocuklu Hamo Ağa lakaplı Mehmet Arslan (67), 300 torunundan birini, 5 bin davetlinin katıldığı düğünle evlendirdi. Silvan ve Bismil Ovası'nda Hamo Ağa lakabı ile tanınan 5 bin dönem arazi sahibi Arslan, torunu Ömer Arslan'ı evlendirdi. Eşleri ve çocukları nedeniyle bir dönem Avrupa basında da haber olan Hamo Ağa, torunu Ömer Arslan ile Nezahat Kahraman'ın düğününü yaşadığı Işıklar köyü meydanında yaptı. AK Parti'den geçen dönem milletvekili aday adayı olan oğlu Tahsin Arslan'dan olan torunu Ömer Arslan'ın düğününe bürokrat ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 5 bin davetli katıldı.

SİLAH UYARISI YAPILDI AMA...

Düğüne gelenler için, yaklaşık 100 küçükbaş hayvan kesilerek düğün yemeği hazırlandı. Yemekte yaklaşık yarım ton da pirinç kullanıldı. Düğün başlar başlamaz otomatik silahlar ve tabancalar art arda ateşlendi. Havaya ateş açılması üzerine hem yakınlarını hem misafirlerini uyaran 'Hamo Ağa', "Sizden ricam silah sıkmayın. Bir facia çıkmasını istemiyoruz. Lütfen silah kullanmayın" dedi. Bu uyarıların ardından silahlar bir süre sussa da sonuç değişmedi. Silahlar yeniden çıkarılarak art arda havaya ateşlendi. Üç bin metrekare açık alanda yapılan düğünde davetliler, çalınan Kürtçe müzik eşliğinde bol bol halay çekti. Düğün boyunca, adeta dolar yağmuru yaşandı.

DOLARLAR HAVADA UÇUŞTU...
4 eşli, 56 çocuklu Hamo Ağa, 300 torunundan birini evlendirdi. Diyarbakır'ın Işıklar köyündeki düğünde 100 hayvan kesildi. 5 bin kişiye sofra kuruldu. Halaylar çekildi, dolarlar saçıldı...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağanın torun düğünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN