Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Evlere girmeye kadar getirdiler'

Giriş Tarihi: 9.11.2013

Başbakan Erdoğan, "öğrenci evi" tartışmasıyla ilgili şunları söyledi: Ailelerin şikâyetleri üzerine bir açıklama yaptık. Konuyu zinaya, evlere paldır küldür girmeye kadar getirdiler

Başbakan Erdoğan, Finlandiya, İsveç ve Polonya gezisini tamamladıktan sonra gazete genel yayın yönetmenlerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın bir televizyon kanalına yaptığı açıklamalarına ilişkin şunları söyledi: "Bir arkadaşım veya hükümet sözcüm bir şey söylemiş, bu konuyu görüşeceğim mahal burası değil, sizler değilsiniz. Bir sıkıntı varsa kendi aramızda görüşürüz. Gereğini gerektiği yerde ben yaparım. TV ile medya aracılığı ile yapmam, MYK'da Bakanlar Kurulu'nda görüşürüz." Başbakan Erdoğan, "Telefonla görüştünüz mü?" sorusuna, "Hayır. Görüşmedim. Niye görüşeyim" karşılığını verdi. Erdoğan'ın gündemdeki diğer konulara ilişkin değerlerdirmeleri de şöyle:
ÖĞRENCİ EVLERİ TARTIŞMASI Ben açıklanacak her şeyi söyledim. Bu tür konular bir ya da iki defa konuşulur. Sürekli aynı şeyleri söylemenin anlamı yok. Açıklamalarımı farklı yerlere çekmenin de bir anlamı yok. Konuyu fuhuşa, zinaya, evlere paldır küldür girmeye kadar getirdiler. Ailelerin şikâyetleri üzerine bir açıklama yaptık, konuyu nerelere getirdiler.
TIR'DA YAKALANAN MÜHİMMAT PARÇALARI Roket mermilerinin kalıplarını Konya ve Adana'daki fabrikalara Suriyeli gruplar getirmiş. Paralarını da vermişler. Aslında o fabrikalar tarım aletleri üreticileri. Aslında o TIR'ın yakalanması Türkiye Cumhuriyeti'nin hassasiyetini gösterir. Türkiye'nin silah üreten resmi veya yarıresmi silah üreticileri belli. Özeller de... Bunların satışları tamamen kayıt altında. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti hiçbir terör örgütünün arkasında değildir. Türkiye güçleniyor. İçeride, dışarıda engellemeye çalışan güçler var. Sermaye, medya ve arkasında olan ülkeler var. Türkiye'yi terör örgütleriyle bağlantılı göstermeye çalışıyorlar. O silahların menşeine bakarlarsa kendi ülkelerine ait çıkar.
SEÇİM SÜRECİ Bu pazar 14 büyük şehrin temayül yoklamalarını alacağız. 30 büyük şehir bitmiş olacak. Kalan 51 ilin yoklaması da haftaya gelecek. Mutmain olduğumuz, kanaatimiz kesinleşen illerin adaylarını art arda açıklamaya başlarız.
AK PARTİ KURUCU ÜYE Avrupa Muhafazakâr ve Reformcu Partiler Birliği kuruldu. Biz de kurucu üyesi olduk. İngiltere ve Çek Cumhuriyeti iktidar partileri de üye.
DİNLEME Uluslararası camiada egemen güçler bunu hep yaptı. Hep dinlemeye çalıştılar. Biz de bu gelişmelere yönelik altyapı çalışmalarına izin vermedik, engel olduk. Rahatsız oldular. Bu arada olanlar var. Artık uzay dinlemeleri var. MİT'in altyapısı 10 yıl öncesi gibi değil. GES'in MİT'e devriyle sonuç almaya başladık. Teknolojiyi daha iyi kullanır hale geldik.
YENİ ANAYASA CHP "iade-i ziyarette 4 parti bir arada olmazsa yokuz" dedi. Zaten 4 parti uzlaşmış. İkisi kayış atıyorsa, biz çıkaralım demeliler. Dürüst değiller, samimi değiller. İki partinin gücü yeterli, 63 madde değil hepsini çıkaralım...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Evlere girmeye kadar getirdiler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN