Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'nun giydiği siyah gömleğin sırrı

Giriş Tarihi: 11.11.2013 17:35 Güncelleme Tarihi: 11.11.2013 17:41
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak'ta Şii lideri Mukteda El Sadr ile bir araya geldi. Basına kapalı görüşmenin ardından Türk gazetecilere açıklamada bulunan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Ziyaretimizin birden fazla boyutu vardı. Yeni eylem planının uygulanmasında ciddi mesafe alındı. Irak Başbakanı Nuri el-Maliki aralık sonu ya da ocak başında muhtemelen Türkiye'yi ziyaret edecek. Irak'ta her kesimle sağlam bağlar kurma yolunda görüşmeler yaptık. Bölgedeki sorunların mezhep çatışmasına dönmesini engellemek için birlikte neler yapabileceğimizi konuştuk. Biz mezhep çatışmasının önüne geçmek için çalışıyoruz. Provoke edenler oluyor, olacak. Burada temaslarda bazı görüş ayrılıklarımızın olduğunu gördük ama bunlar derin ayrılıklar değil ve istişare edilerek giderilir. Temel bazı konularda neredeyse aynı fikirdeyiz."

Daha sonra Hazreti Ali Türbesi'ni ziyaret eden Davutoğlu, burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

DİKKAT ÇEKEN DETAY

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak ziyareti kapsamında ziyaret ettiği Necef'te Muharrem yası nedeniyle siyah gömlek giydi.

DAVUTOĞLU HZ. HÜSEYİN'İN TÜRBESİNİ ZİYARET ETTİ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak ziyaretinin ikinci gününde Kerbela'ya gelerek Hz. Hüseyin'in türbesini ziyaret etti.

İlk olarak Kerbela Valisi Akil el-Turayhi ile bir araya gelen Davutoğlu, "Allah bizleri de İmam Hüseyin yolunda yürümeyi nasip etsin" dedi.

Davutoğlu, Türkiye'nin Kerbela'ya hizmet ve katkı için elinden geleni yapacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'nun giydiği siyah gömleğin sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN