Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan Adana valisi yorumu

Başbakan Erdoğan, Adana Valisi'nin sözleriyle ilgili olarak, ''Ben oradaki o ifadeyi tabii ki doğru bulmuyorum. Onun için de İçişleri Bakanına gerekli talimatı verdim, gerekli incelemeyi yapacaklar. Ama kusura bakmasınlar; bu tür bir çok provokatif eylemlere de biz valilerimizi kolay kolay yedirtmeyiz'' dedi.

Giriş Tarihi: 12.11.2013 13:55
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısının ardından Meclisten ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un bir vatandaşla girdiği diyalogda sarf ettiği sözleri nasıl değerdirdiğini" sorması üzerine Erdoğan, ''Bir defa çok açık net söyleyeyim; arkadaşımızın oradaki tavrını doğru bulmuyorum. Ancak arkadaşımıza yapılan oradaki tavırları da niçin bu medya eleştirmez?'' dedi.

Adana'da ''hükümet istifa'', ''Allah belanı versin'' gibi hakaretlerin de Adana Valisi'ne yönelik yapıldığını dile getiren Erdoğan, ''Bütün bunlar
yapılırken...O da bir insan... Kalkıp böyle bir şey yaptı. Ben oradaki o ifadeyi tabii ki doğru bulmuyorum. Onun için de İçişleri Bakanı'na gerekli talimatı verdim, gerekli incelemeyi yapacaklar. Ama kusura bakmasınlar; bu tür bir çok provokatif eylemlere de biz valilerimizi kolay kolay yedirtmeyiz'' değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Adana valisi yorumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN