Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Süreç artık halkımızın'

AK Parti MKYK Üyesi Gedikli Diyarbakır'da ortaya çıkan tablo için "Bize şunu gösterdi: Çözüm süreci, şunun veya bunun olmaktan çıktı, sahibi halk oldu" dedi

Giriş Tarihi: 18.11.2013
Tarihi Diyarbakır buluşmasına Diyarbakırlıların gösterdiği reaksiyon Hükümet ve AK Parti'de memnuniyetle karşılandı:
* AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Gedikli: Başbakanımız tarihi bir konuşma yaparak çok güzel mesajlar verdi. Dünkü tablo gösterdi ki artık çözüm süreci şunun veya bunun olmaktan çıkmış, çözüm sürecinin sahibi bizzat halkımızın kendisi olmuştur.Bizzat halkımız bu süreci sahiplenmiştir ve bu çok önemli bir gelişmedir. Bu da şu demektir, artık bu süreç mutlaka başarıya ulaşacaktır.
* AK Parti İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer: Diyarbakır'da olup bitenler, aslında Türkiye'nin demokratikleştikçe karşı karşıya kalacağı barış ortamını, eşitliği ve kardeşliği gösteren bir işarettir.
* Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz: Başbakanımızın Diyarbakır ziyareti bin yıldır hısım ve kardeş olanların hasım olmayacağını gösterdi. Evlatlarımız ile torunlarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmamız için çözüm sürecini başarıya ulaştırmamız lazım. Şivan Perver'in anadilinde türkü söylemesiyle ve İbrahim Tatlıses'in ona eşlik etmesiyle gördük ki korkularla yaşayanlar kendi özgürlüklerini sınırlar. Bunu eleştirenler, hâlâ geçmişin vehimlerinden kurtulamamış demektir.
* Adalet Bakanı Sadullah Ergin: Bu ülkede 76 milyon insanın her biri, Türkiye Cumhuriyeti'nin birinci sınıf vatandaşı ve biz aidiyet, mensubiyet duygularını güçlendirerek, 76 milyon birbirine kenetlenerek geleceğe yürümek zorunda olan bir milletiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Süreç artık halkımızın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN