Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önemli olan kırmadan çözmek

Cumhurbaşkanı Gül, "Önemli olan tartışmaların kırgınlıklara ve üzüntülere sebebiyet vermeyecek şekilde yapılmasıdır. Şüphesiz hükümet bunları dikkate alacak, doğrusu neyse yapacaktır" dedi

Ordu'yu 30 yıl sonra ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, valilikte gazetecilerin sorularını yanıtlarken, dershane tartışmalarının hatırlatılması üzerine "Kanun yapma süreçleri içe- risinde tartışma yaşanabilir. Önemli olan bu tartışmaların kırgınlıklara ve üzüntülere sebebiyet vermeyecek şekilde yapılmasıdır. Herkesin fikrini söylemesi gerekir. Herkesin kendi açısından doğrularını ortaya koyması gerekir. Parlamenter süreç içerisinde, kanun yapılırken de muhakkak ki kanun yapanlar bütün bunları dikkate alacaklardır. Şüphesiz ki hükümet bütün bunları dikkate alacaktır. Sonunda doğrusu neyse onu yapacaklarına inanıyorum" dedi.

'GÖRÜŞLERİMİ PAYLAŞIRIM'
Gül, Fethullah Gülen'in, konuyla ilgili kendisinin de aralarında bulunduğu bazı isimlere mektup gönderdiğinin hatırlatılması üzerine, "Konuyla ilgili söylediklerim bu kadar olsun. Şüphesiz ki bazı sivil toplum örgütlerinin de çeşitli temsilcileri de görüşlerini iletiyorlar. Ben de okuyorum. Ben de bu süreç içerisinde görüşlerimi kanun yapılırken, muhakkak ki yetkililerle paylaşırım" diye konuştu. Öte yandan Özel Dershaneler Birliği (ÖZDEBİR), Güven Dershane Sahipleri Derneği (GÜVENDER), Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) temsilcileri Gül'den randevu talep etti. Cumhurbaşkanı Gül, büyükşehirlerde El Kaide ve PKK bağlantılı örgütlerin eylem yapacağına dair duyumların sorulması üzerine ise "Teröre hiçbir şekilde müsamaha gösterilmez" dedi. Gül şöyle dedi: "Türkiye, ne amaçla olursa olsun, kesinlikle terörün her türlüsüne kesinlikle karşıdır. İstanbul'da 10 yıl önce, El Kaide saldırıları ile karşı karşıya kalındı ve büyük kayıplar verildi. İsmi ne olursa olsun, her türlü terör örgütüne kesinlikle karşıyız. Hiçbir şekilde hoş görmeyiz."

52 BİN FİDANLIK GÜL ORMANI
Cumhurbaşkanı
Gül, Ordu Valiliği'ne gelişinde çiçeklerle karşılandı. Gül, büyükşehir olan Ordu'nun çok değiştiğini ve ilerlediğini dile getirdi. Vali Kenan Çiftçi, Cumhurbaşkanı Gül adına Ordu merkez ve ilçelerine 52 bin fidan dikildiğini açıkladı. Kentin ünlü mekânı Boztepe'ye çıkan Gül, hatıra fotoğrafı çektirdi. Gül, ayrıca yöresel kıyafetli küçük çocukların ikram ettiği Ordu'nun ünlü "fındık ve çilek" yiyeceğinin tadına baktı. Gül, daha sonra stantlarda bulunan balıkları inceledi. Gül'ü Ünye'de "Ünye'nin Dünkü Çocukları" adlı grup yöresel kıyafetlerle karşıladı. Gül'ün sonraki durağı Fatsa oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önemli olan kırmadan çözmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN