"Hayırlısı olsun"

Cumhurbaşkanı Gül'den anayasa çıkışı

Giriş Tarihi: 24.11.2013
Giresun'da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yeni anayasa çalışmalarında yaşanan son krizi, "Artık hayırlısı diyeceğiz" sözleriyle yorumladı. 38 yıl sonra kente gelen ilk Cumhurbaşkanı olan Gül, Giresun Valiliğinde vatandaşlara seslendi ve gazetecilerin sorularına şu yanıtı verdi:
(Yeni anayasa) Büyük fırsat tabii kaçıyor. Çok gecikilmiş oldu. Aslında geçen Meclis'te de bir anayasa yapılabilirdi. Bu Meclis'te de toplumun, bütün siyasi partilerin arzusu var. Aslında ben temel konularda bütün siyasi partilerin çok ayrı düştüğü kanaatinde de değilim ama maalesef gerçekleşemedi. Bunu 4-5 ay önce de görmüştüm ben. O zaman da kanaatimi, üzüntümü paylaşmıştım. Artık hayırlısı diyeceğiz. İnşallah ileride bu fırsat olur. Anlayışlarımız değişirse metinlerimiz farklı da yazılı olsa biz en azından anlayışlarımızda daha geniş vizyonda, daha demokratik davranabiliriz. Standartlarımızı fiilen yükseltebiliriz. Umut ederim ki ileride gerçekleşir.
Daha yapılacak çok şey var. Devlet görevlileri, hükümet herkes çalışıyor. Ne için? Daha güzel Türkiye bırakalım diye. Sizin talepleriniz dikkate alınıyor, alınacaktır. Bir ülkede mutlaka çeşitlilik olacaktır. Ama yeri geldiğinde, hepimiz birlik bütünlük içinde olacağız, birbirimize sevgi göstereceğiz. Ordu'da balıkçı barınağını ziyaret edip birkaç ilmek ağ ören Gül, Fındık Araştırma İstasyonu bahçesinde kivi toplayıp bir çocuğun sepetine koydu. Giresun'da şehit ailelerinin de olduğu Giresunlularla öğle yemeğinde bir araya gelen Gül, Giresun'un Çanakçı ilçesi Kuş köyü sakinleri tarafından 'kuş dili' ile karşılandı, burada kemençe çaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hayırlısı olsun"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN