Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2004 MGK kararı yok hükmündedir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, 2004 yılındaki MGK kararına ilişkin "Bu MGK kararı, yok hükümde olmuştur. AK Parti, bununla ilgili hiçbir adım atmamıştır. Bunu çok net olarak ortaya koymak lazım" dedi.

Giriş Tarihi: 30.11.2013 17:11
Akdoğan, Pendik Belediyesi tarafından Green Park Otel'de düzenlenen toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazetelerde yer alan 2004'teki MGK kararlarıyla ilgili bir takım haberlere ilişkin açıklama yaptıklarını hatırlatan Akdoğan, "Bunun yok hükmünde olduğunu, herhangi bir Bakanlar Kurulu kararı alınmadığını ve bununla ilgili hiçbir işlem yapılmadığını söyledik" diye konuştu.

Açıklamalara rağmen bu çerçevedeki haberlerin devam ettiğini söyleyen Akdoğan, şunları kaydetti:

"Öncelikle bu bahsi geçen haberlerin bu MGK kararıyla hiçbir ilgisi yok. Bunlar 2001 yılında yani AK Parti'den önce belirlenmiş olan irticai eylem planı veya mücadele planı gibi daha önceki dönemlerde yapılan çalışmalar ve Başbakanlık Takip Kurulu'nun kendi rutin işlemlerini sanki bu MGK kararları gibi takdim etme anlayışı var. Bu MGK kararı yok hükümde olmuştur. AK Parti bununla ilgili hiçbir adım atmamıştır. Bunu çok net olarak ortaya koymak lazım."

Akdoğan, Başbakanlık Takip Kurulu'nun kaldırıldığını, MGK'nın yapısının değiştirildiğini ve sorun oluşturan, demokratikleşmeye uymayan uygulamaların ortadan kaldırıldığını dile getirdi.

AK Parti'ye karşı mücadele verenlerin sürekli irticayı gündeme getirdiklerine değinen Akdoğan, AK Parti'nin bütün bunlara karşı hem kendisini hem de irtica şemsiyesi altında saldırıya maruz kalanları korumaya çalıştığını ifade etti.

Akdoğan, "Birileri 'AK Parti, Türkiye'yi muhafazakarlaştırıyor' diye yaygara yaparken, birileri de AK Parti sanki muhafazakar kesime karşı bir takım girişimlerin içindeymiş gibi bir görüntü oluşturmaya çalışıyor. Bu son derece yanlıştır" ifadelerini kullandı.

Yalan yanlış bilgilerle amel edilmeyeceğini, bunlar üzerinden hüküm verilmemesi gerektiğini anlatan Akdoğan, "Biz her zaman kardeşliği yüceltmek durumundayız. Kardeşlik hukukunu geliştirmek durumundayız" dedi.

AK Parti olarak Türkiye'nin kazanmasına önem verdiklerini kaydeden Akdoğan, "Hep birlikte Türkiye'yi büyütmek, yüceltmek durumundayız" ifadesini kullandı.

Yalçın Akdoğan, birlik siyaseti yapmaya, birleştiren, kucaklayan ve bütünleştiren olmaya devam edeceklerini söyledi.


"TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR SÜRECE GİRİYOR"

Akdoğan, yerel, cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin yapılacağı bir döneme girildiğini belirterek, "Gerçekten hem bölgesel gelişmeler hem Türkiye içindeki gelişmeler açısından baktığımızda önemli bir döneme girdiğimizi söyleyebiliriz" diye konuştu.

AK Parti'nin, yerel seçimleri başarılı bir şekilde geçirmesi ve psikolojik üstünlüğünü muhafaza etmesi gerektiğini ifade eden Akdoğan, bunu sağlayarak cumhurbaşkanlığı seçimine girilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Yerel seçimlerde proje, vizyon ve icraatlarla kampanya yürüteceklerini belirten Akdoğan, diğer partilerin buna karşı yalan ve iftira ile kara kampanya yürütebileceği görüşünü dile getirdi.

Akdoğan, "Bugüne kadar muhalefet bir vizyon, proje ortaya koyamadığı için genelde üslubu aşağı çekerek bizi de aşağı çekmeye çalışmıştır. Biz hem onların bu oyununa gelmeyeceğiz hem de kendi bildiğimiz dilden projeyle vizyonla icraatla konuşarak bu süreci götüreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Partilerine karşı önceki seçimlerde ittifak ve blok oluşturulduğunu söyleyen Akdoğan, bu seçimlerde de bir çok il ve ilçede statüko blokları oluşturulabileceğini belirtti.

Yalçın Akdoğan, "Birbirine taban tabana zıt partilerin bir araya gelmesi, ittifak etmesi hem kendi seçmenlerine bir saygısızlıktır hem de kendi dünya görüşlerine, anlayışlarına büyük bir tezat oluşturur" diye konuştu.

Yerel seçimlerle genel seçimlerin farklı olduğunu anlatan Akdoğan, partisinin bu seçimde alacağı oy oranına bakarak "başarılı veya başarısız" değerlendirmesinde bulunmanın doğru olmayacağını ifade etti.

Partililerden rehavete kapılmamalarını isteyen Akdoğan, birlik ve bütünlüğü koruyarak el birliği, güç birliği yaparak yerel seçimlere girilmesi gerektiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın açıklamasının ardından Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya ile partililerin katıldığı toplantı basına kapalı devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2004 MGK kararı yok hükmündedir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN