'Ergenekon ve Balyoz davaları çökmüştür'

Washington yolculuğuna çıkarken Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, 2004 MGK kararlarıyla halen süren Ergenekon ve Balyoz davalarının düştüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 1.12.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Washington'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında 2004 yılı MGK kararlarıyla ilgili haberlere değinerek Başbakan Tayyip Erdoğan'ı sert ifadelerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu, 'İki yüzlü bir siyasetle' karşı karşıya kaldıklarını savunarak şunları söyledi: "İhanet kültüründen geliyor. İhanet kültüründen gelenler önce kendi insanlarına arkadaşlarına, sonra da kendi ülkelerine ihanet ederler. Gereğini yapmadık dediler. Bugün yine gazetelerde, gereğinin yapıldığı da ortaya çıktı. Asıl merakım Recep Tayyip Erdoğan bu konularda ne söyleyecek? Dik duruyordu bu. Niye dik durmadın arkadaş?" Ergenekon ve Balyoz davalarının çöktüğünü iddia eden Kılıçdaroğlu, "Eğer orada yargılananlar, bugün hapiste olanlar o belgelere dayandırılarak yapıldıysa ki öyle oldu. O zaman bu belgeye dayanarak, başta Erdoğan olmak üzere hepsinin içeride olması lazım" dedi. ABD'ye ilk ziyaretini Amerikan kongresinin ve 3 düşünce kuruluşunun daveti üzerine gerçekleştirdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Başkan Obama'nın ofisi, Dışişleri ve Pentagon'la da temaslarımız olacak. Yahudi kuruluşlarıyla da toplantılar yapılacak. CHP'nin hedef ve vizyonunu anlatacağızr" diye konuştu.

KAMER GENÇ DE EKİPTE

Kılıçdaroğlu'na başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Yardımcıları Şafak Pavey, Umut Oran, Faruk Loğoğlu, Sezgin Tanrıkulu, Faik Öztrak, vekiller Ayşe Eser Danışoğlu, Osman Korutürk, Aytun Çıray, Aydın Ayaydın, Kamer Genç ve Aykan Erdemir de eşlik ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ergenekon ve Balyoz davaları çökmüştür'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN