İzmir çok çekti

İzmirlilere seslenen Erdoğan "İzmir CHP'den çok çekti. İnanıyorum ki bu kez CHP demeyecek" dedi. Erdoğan konuşmasında, hiçbir ilde kimsenin yaşam tarzına karışmadıklarını vurguladı

Yerel seçimler öncesinde İzmir'de Karşıyaka Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım toplantısında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan şu mesajları verdi:
İZMİR, CHP ZULMÜNE SON DİYECEK: İzmir, baskıya, zulme, dayatmalara boyun eğmemiş; her zaman demokrasiden, özgürlüklerden yana olmuş önemli şehirdir. 12 Ağustos 1930, Gazi Mustafa Kemal tek partili sistemin mahsurlarını görüyor, Fethi Okyar'ı çağırıyor, bir parti kurmasını, demokrasinin gereği olarak bir muhalefet yapmasını istiyor. Okyar, Serbest Cumhuriyet Fırkası'nı kuruyor. CHP'nin baskılarından, keyfi kararlarından bıkmış olan halk bu yeni partiye umutlanıyor ve sarılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi, başına gelecekleri bildiği için bu partiden rahatsızdı, çok büyük eziyetler yaptı. Kurulduktan sadece 3 ay sonra, Serbest Cumhuriyet Fırkasının kapatılmasına yol açtılar. Bunların demokrasi anlayışı budur.
BECERİKSİZLİĞİ GÖRDÜM: İzmir CHP'den çok çekti. Gelirken, yolda onu gördüm, yerel yönetim anlayışında CHP'nin beceriksizliğini gördüm. Şimdi bütün bu gerçekler ortadayken hala İzmir inanıyorum ki CHP demeyecektir. Nasıl kentleri değiştiriyorsak, bu kentleri değiştirirken İzmir gerçek vizyonuna kavuşacaktır. 30 Mart, Türkiye'de yeni bir dönemin adeta miladı olduğu bir gün olacaktır. İzmir, fetret dönemini artık geride bırakıyor, tarihteki o asil makamına, müstesna konumuna yeniden kavuşuyor.
İSTANBUL'UN HALİ DE ÖYLEYDİ: Bizler İstanbul'a geldiğimiz zamanda İstanbul'un hali de öyleydi. Orayı da CHP'den almıştık. Yine bir kongre merkezi yoktu.
YAŞAM TARZINA KARIŞMADIK: Türkiye'de hiçbir vilayetin yaşam tarzına karışmadık. İzmir'in yaşam tarzına da bugüne kadar karışmadık, buna karışılmasına da göz yummayız. Yaşam tarzlarına karışmak tek parti siyasetinin zihniyetidir. Yaşam tarzlarına karışmak korku siyaseti, tehdit siyaseti üretenlerin işidir. Biz özgülüklerden yana olduk. özgürlüklerden yanayız.
ADAYIMIZ YILDIRIM: İzmir özlediği, arzuladığı, hasretini çektiği konuma doğru ilerliyor. İşte bütün bunların gerçekleşmesi için, bu başarıların elde edilebilmesi için yerel yönetimle merkezi yönetimin el ele dayanışmasıyla 'Binali Yıldırım' dedik ve huzurlarınıza böyle çıktık.
SLOGANI ATMAYIZ, YAŞARIZ: Cumhuriyetçiliğin, milleyetçiliğin biz sloganını atmayız, yaşarız. Ggüzel İzmirimizde Türk bayrağının istismarını yapan ama Hakkari'ye gidip Türk bayrağını saklayanlardan değil, 780 bin kilometrekare de bayrağın ve şehitlerin yüceliğini en güçlü şekilde savunan bir partiyiz.

KABİNEDEN 3'ÜNCÜ ADAY BİNALİ YILDIRIM
Erdoğan, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım olduğunu açıkladı. Yıldırım, Fatma Şahin ve Sadullah Ergin'den sonra kabineden çıkan üçüncü başkan adayı oldu. Erdoğan'ın geçtiğimiz günlere açıkladığı 68 il belediye başkanı adaylarına İzmir'de 12 aday daha eklenirken geriye sadece Antalya kaldı. Erdoğan, adayını bugün Antalya'da düzenlenen törenle açıklayacak. İzmir'de açıklanan diğer adaylar ise şöyle: AK parti'nin diğer illerdeki adayları ise şöyle: Burdur: Sebahattin Akkaya Isparta: Nuri Uzaktaş Karaman: Ertuğrul Çalışkan Kars: Nevzat Bozkuş Kilis: Hasan Kara Osmaniye: Mehmet Gürbüz Tunceli: Erkan Eroğlu Uşak: Nurullah Cahan Aydın: Mustafa Savaş Denizli: Osman Zolan Manisa: Hüseyin Tanrıverdi.

KOCAOĞLU DA 'ADAYIM' DEDİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP'den İzmir Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Kocaoğlu, "Yıldırım'a da 'Hoşgeldiniz' diyorum. Centilmence bir yarış olmasını, İzmir'i pozitif enerji vermesini diliyorum" şeklinde konuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha önce yaptığı açıklyamada "Aziz Kocaoğlu isterse, İzmir'de kendisiyle yola devam edeceğiz" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir çok çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN