Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu oyunu bozup inlerine gireceğiz'

"Kirli ittifak, kökü dıştaki tezgâhla devleti felç etmeye çalışıyor" diyen Erdoğan, "Tezgâh çözüm sürecini sabote etmek için. Devlete paralel yapı olmaz. Komploda yer alanları tespit edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 22.12.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, son günlerde yaşananları "kökü dışarıda tezgah" olarak niteledi. "Bu oyunu bozuyoruz" diyen Erdoğan, devlet içinde paralel bir yapı olamayacağını belirterek "istedikleri kadar devlet içine sinsinler. İnlerine gireceğiz" diye konuştu. Samsun'un Çarşamba Havaalanı, Ünye, Fatsa ve Ordu Cumhuriyet Meydanı'nda konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:
Bu operasyon, hükümete karşı atılmış bir adımdır. Uluslararası ve ulusal boyutu olan bir operasyondur.
Bizim meselemiz; hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesi, güdümlü hareket etmesi değil. Kalkıp da yargının bir mensubu, yürütmeye alışılmışın dışında, yasalara aykırı olarak emir, talimat veya baskı yapamaz. Eğer yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız biz de tabii ki tedbirimizi alırız. İster yürütme olsun ister yargı olsun ister partimizin mensubu olsun, gereği neyse biz bunu yaparız.
Yolsuzluğa 11 yıl boyunca asla müsamaha göstermedik ve göstermeyiz. Biz yolsuzluk hortumunu kopardık. Ama kişileri bireysel olarak yaptığı yanlışlar varsa bu ülke bir hukuk devletidir. Ama hukukun dışına çıkarak birileri afra tafra yapıyorsa, yürütmeye baskı kurmaya çalışıyorlarsa kusura bakmasınlar yürütme olarak da bizler onların karşısına dikiliriz. Yargı mensuplarını oraya millet göndermedi. Yasama, yürütme, yargı hepsi bağımsızdır ama yasalarda tanımladığı şekliyle de hareket etmek zorundadır. 'Ben yargı olarak elime yetkiyi aldım, istediğim gibi baskıyı yapayım, istediğim yeri operasyonla basayım...' Kusura bakma yetki alırsın, yetki çerçevende bunu yaparsın, yaptığı zaman yürütmenin kolluk kuvvetlerini kullanırsın. Buradan yargıya sesleniyorum: Yargı olarak siz de içinizdeki, madem ki yürütmeye böyle bir şey söylüyorsunuz, siz de içinizdeki kirlileri temizleyin. Çünkü siz de böyle pırlanta, tertemiz değilsiniz. Bizim de bildiklerimiz var. Bunları da çok iyi biliyoruz.

ÇİRKİN TUZAK
Son günlerde hükümetimize karşı başlatılan karalama kampanyası, yolsuzluk kılıfıyla sunulan son derece çirkin bir tuzaktır. Bu kirli tezgah yeni Türkiye'ye, milli iradeye, milli egemenliğe karşı oynanan bir oyundur. Bu siyaseti itibarsız kılma girişimidir. Bu kirli oyunun içinde çözüm sürecini istemeyen, gençlerin ölümünü, annelerin ağlamasını isteyen kan lobisi var. Bu kampanyanın içinde kendi ikballeri için ülkeye ihanet edebilecek kadar bilincini kaybetmiş bir örgüt var. Bitmedi, bu tertibin içinde milletten yüz bulamadığı için her zaman kirli tuzaklara tevessül etmiş siyasi partiler var. On yıllardır Türkiye'nin değil başkalarının çıkarlarını göz etmiş bir medya var. Faizden, kaostan, yoksulluktan rant etmeye alışmış, faiz lobisine dönüşmüş belli sermaye çevreleri var. Burada uluslararası oynanan oyunlar vardır. Bu kökü dışarıda bir tezgah. Devlet içinde oluşmuş çeteler var. Küresel güçlerin taşeronluğunu üstlenen yerli işbirlikçiler, yerli piyonlar bu komploda maşa, taşeron, alet olarak kullanıldılar. Gezi'de bu oyunu nasıl bozduysak, burada da bu oyunu bozacağız.
Bu tezgah çözüm sürecini sabote etmek içindir. Bu oyun Türkiye'nin söz söyleyen, büyüyen ve dinlenen bağımsızlık politikasına karşı Türkiye'yi yeni bir istikamete gönderme çabasıdır. Bu ihanetin, bu ajanlık faaliyetinin hesabını soracağız. Hiçbir karanlık merkez benim ülkemde ameliyat yapamaz.
Bu komploların içinde yer alanları tek tek tespit edeceğiz. Nerede olursa olsun kim olursa olsun A'dan Z'ye... Yolumuza emin adımlarla yürüyeceğiz.
Bugüne kadar bir araya gelmeleri tahayyül dahi edilemeyenler bugün bir birleriyle ittifak halindeler. Siyasette kirli bir ittifak var. Örgütler arasında kirli ittifak var. Türkiye içindeki bu kirli ittifak, uluslararası efendilerinden aldığı emirle, talimatla hareket ederek yapılıyor. Şimdi öyle bir cevap verin ki, yeni Türkiye'nin düşmanları, kirli ittifakçılar, milletin cebinden beslenen faiz lobisi korksun. Milletin oyunu daha büyük.
Medyaya sesleniyorum, siz kaybedersiniz, siz. Çünkü dürüst davranmıyorsunuz. Yalan, yanlış iftiralarla iktidarımızı yıpratmaya çalışıyorsunuz. Medyanın manipülasyonlarıyla yürütülen bu karalama kampanyası, sadece AK Parti'ye karşı değil aynı zamanda büyük Türkiye idealine karşı aleni bir suikasttir. Kökü dışarıda ama içeride birtakım ihanet çeteleri var. Devlet içine sızmış, devlete paralel bir devlet oluşturmaya çalışan örgütler, adeta devleti felç etmek, milleti yok saymak, ülkeyi, iç siyaseti, dış siyaseti yeniden dizayn etmek için itibar suikastı yapmaya çalışıyorlar. Türkiye böyle ahlaksızca bir saldırıya bugüne kadar hiç maruz kalmamıştır. Bu tezgahta ahlak, ilke, kural, kaide hiç yok.
Devlette paralel yapı olamaz. Paralel yapı kurmak isteyenler, devletin kurumlarına sinenler, istediğini kadar oraya yerleşin. İninize gireceğiz ininize. Didik didik edeceğiz. Bir tek geri adım atmayacağız. Asla diz çökmeyeceğiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu oyunu bozup inlerine gireceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN