Gülen'in bedduasına tepkiler çığ gibi artıyor

Giriş Tarihi: 23.12.2013

Fethullah Gülen'in vaazında ettiği beddua büyük tepki gördü. Sosyal medyada tepkilerini dile getirenler Hz. Muhammed'in "bedduadan uzak durun" hadisini hatırlattı

Fethullah Gülen'in son vaazında ettiği beddualar sosyal medyada da tepki topladı. Vatandaşlar bedduanın en son başvurulacak bir şey olduğunu vurgulayıp Hz. Muhammed'in "bedduadan uzak durun" hadislerini hatılattı. İşte sosyal medyada Gülen'in kınandığı mesajlardan bazıları:
"Daha önce 'Gerekirse hâkimler kiralayın' diyerek rüşvete icazet vermemiş miydi?"
"Taif'te mübarek dişleri kırıldı Efendimizin. Taşladılar mübarek bedenini. Asla beddua etmedi."
"Beddua en son başvurulan şeydir. Peygamber beddua etmeyiniz buyuruyor. Bizim geleneğimizde yoktur."
"Bu beddua Gazze'de çocukların üzerine bomba yağdıranlara, Arakan'da insanları diri diri yakanlara yapılmadı."
"Üstad Bediüzzaman, kendisinin cezasına kalem kıran hakimlere dahi beddua değil dua ederdi."
"Kemalistler Gülen'in beddua videosunu, Gülenciler de Yılmaz Özdil yazısını paylaşıyor. Ortalık panayır."
"Fethullah Gülen... 1993: Ehl-i imana yarım kelimeyle de olsa beddua etmeyin. 2013: Ocaklarına ateş düşsün..."
"Suriye'de bugün 16 çocuk soğuktan donarak şehit oldu, hiç ağzından 2 kelime dua çıktımı, bu zalimlere beddua ettin mi?"
"Fethullah Gülen'in bir kez de Müslüman kardeşlerimizi katleden ABD ve İsrail'e beddua etmesini bekliyoruz. Çok şey mi istiyoruz?"
"AK Parti'ye oy veriyorum. Sayın Başbakan'ı da sonuna kadar bu meselede destekliyorum. Gülen'in konuşmasında bize karşı en ufak bir beddua yok." (Hasan Celal Güzel)
"Cemaate en büyük darbe bedduadır; görevden almalar hocaefendinin bedduası kadar yıkıcı değildir." (AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar)

KENDİSİYLE ÇELİŞKİYE DÜŞTÜ
Gülen daha önceki vaazlarında "Bedduaya amin demeyin" demişti. İşte o cümlelerinden bazıları: "Bedduaya gelince onu yapmamız veya ona 'âmin' dememiz mümkün değil"; "En amansız şekilde düşmanlık yapanlar hakkında bile bedduada bulunmuyorum."

'ALLAH'IM SEN ONLARI PARAMPARÇA ET!'
Fethullah Gülen, Türkçe başladığı bedduasına Arapça devam etti. İşte Arapça edilen bedduanın Türkçesi: "Allahım onları hezimete uğrat! Onları sars! Birlikleri boz! Onları paramparça et! Onları birbirlerine musallat et! Onlara karşı bize yardım et! Onları birbirlerine kırdır! Onlara karşı bize yardım et! Güçlerini birbirlerine karşı kullandır! Onlara karşı bize yardım et! Ey merhametlilerin en merhametlisi! Zatın hakkı için, sıfatların hakkı için, Esma-i Hüsna'n hakkı için, İsmi Azam'ının hakkı ve hürmeti için, Efendimiz Hazret-i Muhammed'in hakkı için, Katında şefaat yetkisi bulunanların hakkı ve hürmeti için, Ey Ekram ve Celal Sahibi!"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'in bedduasına tepkiler çığ gibi artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN