Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcı açıklamazsa biz açıklayacağız!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Sakarya Kent Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Giriş Tarihi: 27.12.2013 16:33 Güncelleme Tarihi: 27.12.2013 16:59
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basın mensuplarına basın bildirisi dağıtan Cumhuriyet Savcısını eleştererek, "Orada bildiri yayınlayan bir kişi bu ülkede adil bir savcı olabilir mi? Gazeteleri medyayı yanına almak suretiyle gizlilik olan bütün dosyayı medyada görüyoruz.

Sen bu servisi nasıl yaparsın. Bu ne demek bu. Sen tertemiz insanları bununla nasıl lekelersin. Sen nereye çalıyorsun. Sen açıkla sen açıklamazsan biz açıklayacağız" dedi.

Sakarya'da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, "Sakarya milli iradeye sahip çıktığını bu meydandan çok daha farklı şekilde gösteriyor. Sakarya yalnız değil. Sizin şu meydanda gösterdiğiniz kardeşlik ve dayanışmayı şu anda inanın 80 milyon da paylaşıyor. Dünyanın her yerinden güzel mesajlar alıyoruz. Rabbim yeryüzünde birliğimizi, dirliğimizi kardeşliğimizi daim etsin" dedi.

Türkiye'de yolsuzluk kılığına gizlenmiş tehlikeli bir operasyon yürütüldüğünün altını çizen Erdoğan, "Bu operasyon bir yolsuzluk operasyonu değil. Minare çalan kılıfını hazırlamış. Bunlar minareyi çaldılar şimdi kılıfı hazırlıyorlar. Burada içinde ajanlık, casusluk olan ihanet olan niyetler var. Türkiye üzerine bir tasarım yaptılar, kirli bir oyun kurdular. Yolsuzluk süsü vererek yeni Türkiye'yi hedef aldılar. Benim ülkemin vatandaşlarını, kurumlarını, polisini, hakimini savcısını medyasını sermayesini kullandılar. Geçmişte itirazları bastırıyorlar. Farklı seslerin susturuyorlar gerçekleri milletten gizliyorlardı. Güneşi artık balçıkla sıvayamıyorlar. Millet vakti gelince yine bunlara hesap soracak. Sakaryalı kardeşlerimim şahsında sandıklar adeta patlatacak. Bu millet artık hükümetine iradesine bağımsızlığına ülkesinin geleceğine artık sahip çıkıyor" diye konuştu.
Egemenliğin yargının olmadığını belirten Erdoğan, "Bu ülkede egemenlik yürütmenin değildir. Bu ülkede egemenlik milletindir milletin. Kimse bu egemenlik yetkisini almaya kalkmasın. Herkes anayasadaki yerini konumu iyi bilecek. Kimse yargılama sürecini etki altına alamaz. 11 gündür devam eden saldırının hedefi milli iradedir. Millettir. Ekonomisi büyüyen dünyada ağırlığı artan Türkiye'dir. Arkasında uluslararası güçler de var. Büyüyen Türkiye'yi hazmedemiyorlar" dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Medyaya servis yapmak suretiyle adil yargılama olabilir mi. Sen savcı mısın, bildiri dağıtan biri misin. Çıkıyorsun Adalet Sarayı'nın önüne orada bildiri dağıtıyorsun. Yargı'nın tarihinde böyle bir şey var mı. HSYK'ya sesleniyorum. Adli Kolluk konusunda Danıştay'ı baskı altına almak için bildiri yayınladın. Dosyasındakileri medyaya açıklayan bir savcı adil yargılama yapabilir mi? Orada bildiri yayınlayan bir kişi bu ülkede adil bir savcı olabilir mi? Gazeteleri medyayı yanına almak suretiyle gizlilik olan bütün dosyayı medyada görüyoruz. Sen bu servisi nasıl yaparsın. Bu ne demek bu. Sen tertemiz insanları bununla nasıl lekelersin. Sen nereye çalıyorsun. Sen açıkla sen açıklamazsan biz açıklayacağız. Türkiye çözüm süreciyle kardeşliğin pekişmesiyle dev yatırımlarıyla birilerini rahatsız etti. Gezi olaylarından başaramadılar şimdi de bu komployu yaptılar. Kendi kararlarımızı kendimiz verdiğimiz için istikametimizi kendimiz çizdiğimiz izin rahatsız oldular. Kendi helikopterimizi üretiyoruz, uydularımızı, piyade tüfeklerimizi üretiyoruz. Bundan rahatsızlar. İçeride bunların işbirlikçileri var. Bundan rahatsızlar. Müslümana beddua edenlerin gerçekten kimin hesabına çalıştıkların inşallah benim imanlı kardeşlerim tanımıştırlar.
Biz beddua etmeyeceğiz. Biz bedduanın kendisine lanet edeceğiz, duaya davet edeceğiz. Bizler faniyiz. Gelip geçiciyiz. Vakti zamanı gelince millet bize git der emaneti sahibine teslim ederiz".

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı açıklamazsa biz açıklayacağız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN