Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Cemaat imamı Pensilvanya'ya dosya gönderdi"

Giriş Tarihi: 30.12.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 'cemaatin imamı' diye nitelendirilen kişinin, bir holdingin başında bulunan kişinin dosyasıyla ilgili ne karar verilmesi gerektiği hususunu, dosyanın kısa özetiyle Pensilvanya'ya gönderdiğini söyledi. Karabük'te partisinin il başkanlığının danışma meclisi toplantısında konuşan Şahin son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendirirken yasalara göre savcıların, başsavcıların emriyle hareket etmesi gerektiğini belirterek sözleni şöyle sürdürdü: "Ama şimdi birtakım savcılar bildiri dağıtıyor. Tarihimizde görülmemiştir. Bir savcı geldi, adliyenin önünde basına bildiri dağıttı. 'Fethullah Gülen Hoca Cemaati' dediğimiz kişiler bizlerin kardeşleri ancak acaba yargı içinde bu cemaate sempati duyanlar, birtakım yargıçlar bu projede görev üstlenmiş olabilir mi? Buna ihtimal verebilir misiniz?" İlk defa a��ıklayacağı, duyduğunda uzun süre inanmak istemediği ancak soruşturduğunda doğru olduğu kanaatine vardığı olayı paylaşmak istediğini belirten Şahin, "Önemli bir holdingin başında bulunan bir kişi hakkında ceza davası var ve mahkum olmuş. Dosya, Yargıtay'a gelmiş. Yargıtay'da 'cemaatin imamı' diye nitelendirilen kişi, ismi bende saklı, kendisini tanıyorum, bir holdingin başına bulunan kişinin dosyası ile ilgili ne karar verilmesi gerektiği hususunu, dosyanın kısa özetiyle Pensilvanya'ya göndermiştir. Bakın, çok önemli bir şey söylüyorum arkadaşlar. Nasıl karar vermesi hususunu Pensilvanya'ya sormuştur. 'Bir savcı, hakim böyle bir şey yapabilir mi' diye sordum kendime, kafam, hafızam kabul etmedi ama araştırdığımda maalesef bunun doğru olduğu kanaatine vardım" şeklinde konuştu.

"HOCA, 'ADALETE UYUN' DEMİŞ"
Kamuda görevli birtakım işgüzarlar olduğunu ileri süren Şahin, şunları dile getirdi: "Peki hoca efendi nasıl cevap vermiş? Onu da tespit ettim. Hoca efendi, 'adalet neyi gerektiriyorsa ona göre karar verin' demiş Allah razı olsun ama oraya sempati duyan birtakım kamu görevlileri maalesef belki yaranmak için, belki başka nedenlerle bu tür yanlışlıklar yapabiliyor. Bu işin de öyle bir iş olduğunu düşünüyorum. Bir silahlı kuvvetler mensubusunuz, bir tarikatla, manevi liderle gönül bağınız olabilir, ondan dersler alabilirsiniz. Bu, normaldir ama komutanınız 'falan yere gidip bayrağı dikeceksiniz' dediğinde, siz 'ben bağlı olduğum tarikat liderine bir sorayım' diye düşünürseniz, orada disiplin olmaz. Yargıda böyle bir düşünceyle hareket edilirse o yargıda adalet tecelli eder mi? Emniyette eder mi? Maalesef yargımızda da emniyetimizde de böyle bir yapı oluştu."
'HOCA EFENDİ SİZİ SEVİYORUZ ARTIK TÜRKİYE'YE DÖNÜN'
Mehmet Ali Şahin
, 1,5 ay önce rahatsızlık geçiren Fethullah Gülen'le telefonla görüşerek "geçmiş olsun" dileklerini ilettiğini ve kendisini çok sevdiğini vurguladı. "Bir beddua olayından dolayı ciddi eleştiri aldı" diyen Şahin, şunları belirtti: "İnsan hata yapabilir. Keşke söylemeseydi o bedduayı çünkü daha önceki vaazlarını biliyorum. Beddua etmeyi hep yasaklamıştır. Buradan, muhterem hoca efendiye çağrıda bulunmak istiyorum. Hocam, artık Türkiye'ye dönün lütfen. Vatanın havasını teneffüs edin, ciğerlerinizdeki mikropları öldürsün bu temiz hava. Türkiye'de sizin isminizi kullanılarak fitne yayılıyor. Gelin, buna vaziyet edin, sizi seviyoruz. Hakkımızda ne söylerseniz söyleyin, sizi seviyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cemaat imamı Pensilvanya'ya dosya gönderdi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN