Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yalancılar Ekim'e sarıldılar

Giriş Tarihi: 8.1.2014 10:33

SABAH’ın yayınladığı Zekeriya Öz’ün Dubai tatili belgelerinin 12’si fatura, 1 tanesi Excel tablosu... O tabloda da Excel programı ayları otomatik olarak Türkçe’ye çevirdiği için ay hanesinde Ekim ayı Türkçe yazıyor.

SABAH Gazetesi'nin Savcı Zekeriya Öz'ün beş yıldızlı tatilini belgelemesi Türkiye gündemine bomba gibi düşerken fitne odaklarının da elleri ayaklarına dolaştı.

Ağaoğlu Grubu'nun beş yıldızlı tatilin ücretinin kendileri tarafından ödendiğini doğrulamasına rağmen SABAH'ın yayınladığı belgeler üzerinden manipülasyon yapma çabaları da hız kazandı.

Kaset montajcısı, fotomontaj ve sahte belge uzmanı çevrelerin uzantısı olan psikolojik harp uzmanı istihbaratçıların sosyal medya üzerindeki saçma sapan iftiralarına cevap vermeye tenezzül etmedik.

Fakat bilgisayar teknolojisine uzak okurların da kafalarında soru işaretleri uyanmasın diye bu bilgilendirmeyi yapmak zorunda kaldık:

1- SABAH'ın yayınladığı belgeler arasında faturaların dışında bir adet de Excel tablosu vardır.

2- Belge üretmede uzman olan ekipler, SABAH'ın ortaya koyduğu kesin deliller karşısında ne yapacaklarını şaşırınca işi iftira atmaya kadar götürdü.

3- Yayınladığımız Excel tablosunda yer alan ay isminin "Eki" (yani Ekim) olarak görünmesini belgenin montaj olduğuna delil olarak gösterenler, çalıştıkları kurumlardaki bilgi işlem servislerindeki stajyerlere sorsalardı doğru cevabı kolaylıkla bulurlardı.

4- Excel tablolarında hücre tarih olarak tanımlanıp, gösterim şekli de yazı seçilirse belgenin üretildiği dil ne olursa olsun, dosyayı çalıştırdığınız bilgisayarda kurulu programın dilinde tarih bilgisi görünür.

5- Fitne merkezi olarak faaliyet gösteren mihraklar, SABAH'ın yayınları karşısında her zaman böyle şaşırmaya devam edecek.

Hakikaten komikler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalancılar Ekim'e sarıldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN