Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İHH'ya polis baskını

TEM polisi Kilis'teki İHH bürosuna baskın düzenledi. Van'dan gelen polisler Kilis'teki İHH bürosunda arama yaptı.

Giriş Tarihi: 14.1.2014 09:07 Güncelleme Tarihi: 14.1.2014 12:38
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kilis Şubesi'nde arama yaptı.

Alınan bilgiye göre, polis ekipleri, sabah saatlerinde İHH'nın Yaşar Aktürk Mahallesi'ndeki bürosuna baskın yaptı. Çevrede güvenlik önlemi alınırken, içeriye giren ekipler fiziki aramanın yanı sıra bilgisayarları inceledi. Aramanın ardından polisler, bilgisayarları alarak ofisten ayrıldı.

Yetkililer, aramanın neden yapıldığına dair bir açıklama yapmadı.

Bu arada, İHH Genel Merkezi'nde saat 11.00'de konuyla ilgili basın toplantısı yapılacağı bildirildi.

POLİSTEN BASKIN

İHH İnsani Yardım Vakfı Basın Koordinatörü Serkan Nergis; twitter hesabından konu ile ilgili şu paylaşımları yaptı:

"Hangi şehirden geldiği belli olmayan Emniyet görevlileri İHH Kilis ofisinde hukuksuz bir arama yapmaktadır. Emniyet mensupları arama esnasında mevzuata aykırı olarak hiçbir görevli ve avukatın olmadığıi ortamda yalnız arama yapmaktadır... Emniyet mensupları görevlilerimizi depodan çıkartıp avukatımızı beklemeden arama işlemlerine başlamıştır... Depolardaki bilgisayarlarımıza el konulmaya çalışılıyor... Terörle Mücadele ekipleri depolarımızdaki bilgisayarlara şu an itibari ile el koydular. İHH Kilis deposunda Terörle Mücadele ekipleri tarafından yapılan arama ve malzemelere el konulması tamamen hukuksuzdur..."

BİLGİSAYARLARA EL KONULDU

Nergis, polisin bilgisayarlara el koyduğunu da belirterek şunları söyledi:

"Avukatlarımız şu an Kilis Depoda. Terörle Mücadele ekipleri Van'dan gelmişler... Operasyon Van'dan yönetiliyor. İHH Kilis deposunda Terörle Mücadele ekipleri tarafından yapılan arama ve malzemelere el konulması tamamen hukuksuzdur.
Terörle Mücadele ekipleri depolarımızdaki bilgisayarlara şu an itibari ile el koydular. Güya bir personelimiz üzerinden operasyon yapıyorlar. Ama ne hikmetse personelin adreslerine değil bizim depomuza arama kararı çıkıyor. Terörle Mücadele ekipleri Van'dan gelmişler Kilis'te hiç bir yetkilinin operasyondan haberi yok."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH'ya polis baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN