Gülen'le ananas şifreli konuşma

Giriş Tarihi: 15.1.2014 09:12 Güncelleme Tarihi: 15.1.2014 17:06

1 Kasım 2013 tarihli görüşmede geçen "Bu dostlarımıza Uganda'dan ananas falan gelmiş" şeklindeki ifade, sosyal medyada günün en çok tartışılan konularından biri oldu.

1 Kasım 3013 tarihli görüşmede geçen "Bu dostlarımıza Uganda'dan ananas falan gelmiş" şeklinde başlayan diyalog, dün sosyal medyada günün en önemli geyiklerinden biri oldu. Bu görüşmede geçen 'ananas'ın, 'elmas' olduğu iddia ediliyor. İşte tapelerdeki o bölüm:

Görüşme Tarihi: 1 Kasım 2013

- Alo
- Aloo

- Tamam bir görüşeyim dedi ama uzun olmasın tamam mı
- Tamam

- Fethullah Gülen: Efendim.
- Hürmet ederim efendim inşallah daha iyi afiyettesinizdir

- Fethullah Gülen: İnşallah
- Bu Aziz Bey vardı efendim. O gelecek olan beyefendi. Pasaportunu elden almak için rica etti.Pazartesi günü verecekler

- Fethullah Gülen: Kimin dediniz?
- O Bursa'dan gelecek olan Aziz Bey. Osman Hoca söylemişti Hocam.

-Fethullah Gülen: Ha Tamam evet hatırladım evet tamam peki
- Ali Sabancı'yla beraberdin dün Hocam. Çok Selamları var. Sağlığınızı sıhhatinizi sordu. En çok da o arayıp sordu bu süreçte. Ceyda Hanım bir mektup verdi. O da o şekilde telefonla olmayabilir dedi.Turgay Ciner Bey'e uğradık bugün. Hasan beyle bir koşe yazarının menfi yazı yazma durumu vardı. Onu öğrenmiştik. Kendisini aradık. Bizzat devreye girdi. Bu gazetede aleyhinize hiçbirşey çıkamaz dedi. Hepsi bunların 'Hizmet Müessesesi' dedi. Büyüğümüzün (Fethullah Gülen) aleyhine de ben burda bir şey çıkartmam dedi.Öyle güzel bir görüşme geçti efendim kendisiyle.

- Fethullah Gülen: Çok iyi. Allah Razı olsun
- Bu dostlarımıza Uganda'dan ananas falan gelmiş. İşte efendim onlara göndermiştim. Bugün teşekkür mektubu yazmış o Koç. Adamı da aradım. Yardımcısıyla görüştük. Bu iftar meselesini de orada tekrar görüşürken Mustafa (Koç) Bey'in Adnan Bey Polat'ın aramasından rahatsızlık duyduğunu ifade etti efendim. Ben Süleyman abiyle de paylaştım bunu, söyledim kendisine. herhangi bir şey olursa ben görüştüreyim, Federasyon Başkanı'nı da tanıştırdık zaten dedim. Siz arada kalacak olursanız bizim üstümüze atın en azından. Siz kötü olmayın Adnan Bey'le dedim. Böyle bir şey çıktı ortaya hocam.

- Fethullah Gülen: Meseleyi çözün bence. Yumuşakça inşallah.
- Birde efendim rafineri meselesini ben şeye götürmedim. Koç'a. Fatih Baltacı Bey o ortağı olan iki ayrı ülkedekilerle görüştü. İlgilenmiyorlar. Akın İpek Bey'e söyledim. O da ilgilenmiyor. Bu ayın 8'inde de müraacat etmek için son tarihi. Onlara bildirelim mi bunu Koç'a . Başka bir alternatif gelmedi aklımıza.

- Fethullah Gülen: Evet olabilir bence de. Gönüllerinize girmiş olursunuz.
- Başüstüne hocam.
- Hürmet Ederim. Allah'a afiyetler versin inşallah
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'le ananas şifreli konuşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN