Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korku imparatorluğu

Giriş Tarihi: 15.1.2014

Amerika'da yaşayan Gülen'in adamlarıyla yaptığı konuşmalar gündemi sarstı. Oturduğu yerden ihale dağıtıyor, bir bankadaki para trafiğini yönetiyor. İşadamları ve medya patronlarına da mesaj yolluyor

Paralel örgütün ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan lideri Fethullah Gülen'e ait ses kayıtları, Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü. Türkiye'den bir kişiyle telefonda yaptığı konuşmalar dinlemeye takılan korku imparatorluğunun lideri Fethullah Gülen'in, Pensilvanya'dan yönettiği örgüte talimatlar verdiği görüldü. "soundcloud. com" adlı internet sitesinde yayınlanan telefon kayıtlarından, Tüpraş'a maliye baskınının önceden paralel örgüt tarafından Koç'a haber verildiği, Bank Asya'ya el konmasını önlemek için BDDK'daki örgüt mensuplarının devreye sokulduğu, iş dünyasının ünlü isimlerinin, Fethullah Gülen'in gözüne girmek için adeta birbiriyle yarıştığı görülüyor. Ağlayarak verdiği vaazlarındakinden çok uzak görünen Fethullah Gülen'in, sert ses tonuyla, din adamından çok bir mafya babası edasıyla konuşması dikkat çekiyor. İşte o telefon kayıtları:

'Bank Asya'ya para yatırın'

Görüşme Tarihi: 25 Aralık 2013. (Arayan kişi, Bank Asya'nın zorda olduğunu, kurumların paralarını çektiğini söyleyip, "Ne yapalım" diye soruyor) - Efendim Ali Bey'in işyeriyle alakalı. Büyük müşterilerden bir kaç tanesi almış şeylerini. (Bank Asya'dan paralarını çekmişler) Tabi o bayağı büyük. Bunlar içerisinde henüz belli olmayan THY var, bir de banka var. O da alırsa biraz zorlanacak gibi görünüyor. Acaba biz arkadaşlarla beraber olacağız birazdan. Onlarla böyle usturubuyla görüşsek, böyle önde gelenleri 2001'de olduğu gibi şeylerini (Paralarını) yatırmalarını istesek. Uygun'un olur mu?
- Fethullah Gülen: O elinizdeki şeyler olmuyor mu? (Cemaat mensuplarının altınlarını kastediyor)
- Onlar küçük kalıyor efendim.
- Fethullah Gülen: Öyle mi?
- Evet. Yani büyük. Bayağı büyük. Arkadaşların da paniğe maniğe sevketmeden külli şeyin olması.
- Fethullah Gülen: Yolu var mı onun?
- Efendim şu anda bazıları ihtiyaçtır deyip kendileri aramış. Biz bunu aşarız diye bir şey olmuş fakat şu andaki görüntü, THY ne yapacak belli değil? 300 küsur. (THY'nin parası 300 milyon TL) Bir de o bankanın 300 küsur. Öyle büyük toplu şey yaparlarsa, yapma ihtimalleri çok yüksek. Çekme ihtimalleri. Efendim arkadaşlarla görüşerek, arkadaşlar yakın manzara çevrelerin yani şeylerini (Paralarını) oraya, 2001'de olduğu gibi yatıracaklar.
- Fethullah Gülen: Mümkün mü o?
- Daha önceden zatıalinizin tensibiyle 2001'de yapmıştık.
- Fethullah Gülen: Yapın. Yapın. Hiç hissetmeden çarçabuk hemen yapın. Çarçabuk.

ARKADAŞINA GÖNDER
Korku imparatorluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN