Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Pazara kadar açıkla yoksa ben açıklarım'

"Onu partinizden ihraç ederken yolsuzluk klasörünün önünde poz veriyordun" "Sana pazar gününe kadar zaman veriyorum. Dürüstsen o klasörü açıkla"

Giriş Tarihi: 25.1.2014

Başbakan Tayyip Erdoğan partisinin Ankara Belediye Başkan adayları için Ankara Arena'da düzenlenen tanıtım toplantısında şu mesajları verdi:
SARIGÜL İÇİN PAZARA KADAR MÜSAADE :
Önce sen ey genel müdür o klasöre elini koyarak durduğun pozun vardı ya senin neydi? İstanbul'a şimdi aday gösterdiğin şahsın klasörüydü. Onu partinizden ihraç ederken o yolsuzluk klasörünün önünde poz veriyordun poz. Sana pazar gününe kadar müsaade. Eğer pazar gününe kadar sen İstanbul Büyükşehir adayınla alakalı o yolsuzluk klasörünü açıklamazsan ben CHP'nin özet raporunu kendim açıklayacağım.
PARALEL YAPININ BORAZANI: 17 Aralık'taki paralel yapının darbe girişimini CHP var gücüyle destekliyor. Daha bir ay öncesine kadar yargıya, hakimlere, savcılara en büyük hakaretleri yapan CHP, şimdi aynı yapıyı var gücüyle savunuyor. Yıllarca Silivri'nin hakimlerini, savcılarını, mahkemelerini en ağır şekilde eleştiren CHP, aynı yapının yanında duruyor. CHP, örgütün taşeronluğunu, borazanlığını yapıyor.
CHP VAHŞETE ORTAK: Suriye'deki katliamın boyutları gözler önünde. Çok çarpıcı vicdanları sızlatan bazı fotoğraflar yayınlandı. CHP'den bu insanlık dışı manzara karşısında samimi bir söz işittiniz mi? Esed'le bu olaylar başladıktan sonra poz veren CHP'lilerin üzerine bu kan sıçramıştır.
MİLLETİME HAVALE EDİYORUM: MİT'e silah kaçakçısı ithamında bulunan CHP'nin genel başkanını milletime havale ediyorum. Oradaki mazlum insanlara her türlü insani yardımı getirmeye devam edeceğiz. Atacağımız adımları ey Kılıçdaroğlu, sen belirleyemezsin. Türkiye'nin insani yardım TIR'larını durduranların da bu (son) fotoğraflardan sonra kendilerinden utanmış olmalarını diliyorum.
VELİD MUALLİM'E CEVAP: Çıkıyor Dışişleri Bakanı Montrö'de utanmadan, sıkılmadan teröristlerin Türkiye'de eğitildiğini söylüyor. Eğer bunların burada eğitildiğini ispat edemezseniz alçaksınız. Esed artık Suriye'nin başında daha fazla kalamaz.
ÖNCE ONLAR ÖZÜR DİLESİN: (Meclis'teki kavga sonrası özür talebi) AK Parti grubu şamar oğlanı değil. Bir yere kadar sabır sabır, artık dayanamıyor. Onlar da kalkıp bizim de bir onurumuz, şerefimiz var deyip gereğini yapıyor. Şahsıma, aileme bu denli hakaret edenler önce onlar benden özür dilesin.

'Ananastan niye rahatsız değilsin?'

Başbakan Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz'ın "Böyle bir ülkeye küresel sermaye gelmez" açıklamasını da şöyle değerlendirdi:
RAHATSIZLIĞIN NE?:
TÜSİAD Başkanı çıkıyor olduğundan çok farklı bir manzara çizmeye çalışıyor. Neymiş, HSYK ile ilgili kanun teklifinden rahatsızlık duyuyorlar. Senin rahatsızlık duyduğun ne?
KOD ADI ANANAS: Ey TÜSİAD, ananas meselesinden niye rahatsız değilsin? Uganda'da sizlere rafineri bağlantısı kuranlardan niye rahatsız değilsin? Yargı içindeki paralel örgütlenmenin, iş dünyasındaki şantajından niye rahatsızlığın yok? Niye, çünkü bazılarının işleri tıkır tıkır yürüyor. Ananaslar gelip gidiyor. Ananas bunun kod adıdır, kod.
BİZİ KARŞINIZDA BULACAKSINIZ : Siz yine gidin o yolsuzluklarla oturun, belli yerlerde lobi faaliyetlerini yapmaya devam edin. Bunları artık yeri geldiği zaman teşhir edeceğiz. Çünkü hükümete karşı yapılan darbe girişimine tavır koymadılar. Siz darbe girişimine karşı tavır koymuyorsanız, o zaman bizi karşınızda bulacaksınız.
İHANETTİR: TÜSİAD'ın Başkanı 'böyle bir ülkeye küresel sermaye gelmez' ifadesini kullanamaz. Kullanıyorsa ülkeye karşı bir ihanettir.
CEVABINI ALACAKSIN: "Türkiye'ye sermaye gelmez" diye adeta kendi ülkelerini, kendi hükümetlerini tehdit ediyorlar. Öyle mi? O zaman cevabını alacaksın.

Soçi'ye gidiyor


Başbakan, Rusya'nın Soçi şehrindeki Kış Olimpiyatları'nın açılış törenlerine katılacak. Erdoğan, Rusya lideri Vladimir Putin'in davetlisi olarak 7 Şubat'ta Rusya'ya gidecek.

Ahmet TAPAN / ANKARA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pazara kadar açıkla yoksa ben açıklarım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN