'O rapora rağmen neden aday yaptın'

Giriş Tarihi: 27.1.2014

CHP'nin raporunda, Şişli'de kaçak yapılara izin verildiğine ilişkin bilgiler bulunduğunu belirten Başbakan Erdoğan "Şantaj mı var, şimdi aday gösteriyorsunuz?" diye sordu

Başbakan Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda partisinin İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Cuma günü Ankara'daki aday tanıtımında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdadoğlu'na çağrıda bulunan ve CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül hakkındaki dosyayı açıklamasını isteyen Erdoğan, dünkü konuşmasında o dosyayı açıkladı. Erdoğan şunları kaydetti:
KENDİ İMZALARI: Elimle CHP'nin hazırlamış olduğu 2004 Kasım ayında yayınlanan Şişli Belediyesi'ne ait Araştırma Komisyonu'nun raporu var. Bu CHP'nin kendi kurduğu komisyon. Altında da yine kendi elemanlarının imzaları var. Bu çalışma neticesi 57 sayfalık raporda şu anda CHP adayı olan kişi ile ilgili iddialar tüm belgeleri ile ortaya konuluyor.
300 BİN DOLAR ALMIŞ: Bunların hangi fırıldağı çevirdiğini iyi biliyorum. CHP'nin adayı kaçak yapıya göz yummuş. Mafyayla işbirliği yapmışlar. Güzel de bir oyun oynamışlar. Aldıkları parayı borç olarak aldığını söylüyorlar. Bir mühendislik bürosu üzerinden. Burada isim veriyor. Falancadan 300 bin dolar nakden aldım diyor. Alanın da ismi var altında. Bu da beyefendinin yanında çalışan elemanlardan bir tanesi.
KENDİ RAPORLARI SÖYLÜYOR: Şimdi geliyorum finale. Şişli Belediyesi'nde, Belediye Başkanı olmak üzere ismi açıklanan kişi kaçak inşaat yapımına sürekli göz yummuş. Hatta yardımcı olmuş. Gerekli kolaylıkları sağlamış. Bunların hepsi dosyanın içinde var. 'Şişli Belediyesi'ndeki yolsuzluk olaylarının faturası ağır olacaktır' diyor. 'Belediye Başkanı ile yanında çalışan belediye meclis üyesi B.Ö'nün CHP'den ilişiklerinin kesilmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür' diyor. Bu araştırma komisyonunu raporunun ardından da Şişli Belediye Başkanı CHP'den ihraç ediliyor.
ŞANTAJ, BASKI VAR MI?: CHP Genel Müdürü de Şişli Belediye Başkanı'nın yolsuzluk dosyasının önünde objektiflere poz veriyordu. Bakın burada Mustafa Sarıgül yolsuzluk dosyası diyor. O gün yolsuzluk yapan bu kişiyi şimdi ne oldu da temize çıkarıyorsun, aday yapıyorsun. Hani sen temizdin ya. Öyleyse niye ihraç ettiniz. İhraç ettiğiniz bu kişiyi neden şimdi aday gösteriyorsunuz. Genel Başkanına bir yerlerden baskı, şantaj varsa bunu bilmek, üzerine gitmek isteriz. Zira yolsuzluktan atılan birini aday yapmak aklıselim birinin işi değil. CHP gibi bir partinin yıllarca kıyasıya eleştirdiği paralel ananasçı örgütle ittifakı aklı selimin neticesi değildir. Eğer bir tehdit, şantaj varsa bunu bilelim.
TMSF OPERASYONU: TMSF bir kredi borcundan dolayı Şişli Belediye Başkanı'nın mal varlığına el koydu. Bunu hemen bir komplo, bir mağduriyet vesilesi olarak kullanmaya başladılar. El koyma yeni belgeden sonra gerçekleşiyor. Seçime 3,5 ay kala biz birileri gibi şantaj yapmayız.
BUGÜN BİZE, YARIN SİZE: Gezi'de başaramadıklarını 17 Aralık'ta yapmak istediler. Patronlar, istikamet gösterenler aynı. İşdamlarına, medyaya, partilere sesleniyorum. Bugün bize yapılan yarın size yapılacak.
OĞLUM VAKIF İNSANIDIR: Benim abdestimdem, namazımdan şüphem yok. Elinizde ne varsa açıklamazsanız, namertsiniz. Oğlum Bilal'e yakıştırılmak istenen yafta, damadıma yakıştırılmak istenen yafta bunların hepsi sadece bir iftiradır. Ne damadım ne evladım asla ne rüşvete ne yolsuzluğa bu güne kadar bulaşmamışlardır ve asla da haramda elleri gözleri yoktur. Benim evladım, evlatlarım hepsi vakıf insanları durumundadırlar.
EŞİM BAYAĞI ZENGİNMİŞ: Bakıyorum bunların yandaş medyaları eşimi bayağı zenginleştirmişler. Ben bile eşimin bu kadar zengin olduğunu bilmiyordum. Benim eşim hastane sahibi olmuş. Nerenin açılışına katıldıysak ya sahibi olmuşuz ya ortağı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'O rapora rağmen neden aday yaptın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN