Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen'in ihanet konuşmaları

Giriş Tarihi: 1.2.2014

Fethullah Gülen'in ikinci ses kaydında, bazı vekiller için partiden istifa talimatı verdiği ve işadamlarıyla kurduğu yakın ilişkiler görülüyor. Gülen'in dış ilişkiler imamı ise "Çözüm süreci bitecek ve çatışmalı bir dönem başlayacak" diyor

Polis ve yargının içine yerleştirdiği adamlarıyla Türkiye'ye korku salan Fethullah Gülen ve müritlerinin internete düşen yeni ses kaydı, ihanet belgesi niteliğinde. Gülen konuşmasında, bazı milletvekilleri için "Partiden istifa etsinler" diyor. Gülen'in ikinci ses kaydında, 17 Aralık sonrası Türkiye'de siyasetin nasıl dizayn edileceğine ilişkin ipuçları da yer alıyor.

VEKİLLER İSTİFA ETSİN Mİ?

(22 Kasım 2013)
Mürit (TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay olduğu öne sürülen kişi): Hocam Burdur Milletvekili çok müspet konuştu. Bunun gibi benzeri durumlarda il ve ilçelerde il başkanları var. Partinin ileri gelenleri var. Mesela Burdur milletvekili istifaya kadar gidecek bir duruş sergilese. Veya sergilenmesi istenir mi?
Gülen: Çok önemli değil esasen. İdris Bal gibi yapsalar, istifa etseler, uzaklaşsalar ne olur yani. Milletvekilliklerini de ellerinden alacak değiller ya. Zaten seçimde aday olarak koymayacaklar.
Mürit: Bu İlhan abinin, Ahmet Bey'in tutumu, davranışı, onlardan hiç ses çıkmıyor diyor arkadaşlar. Onlarla ilgili bir şey denir mi? Der misiniz? (İlhan abi'nin, İzmir Milletvekili İlhan İşbilen olduğu düşünülüyor)
Gülen: Zaten ipler kopmuş. Onlar da gitsinler. Çok önemli değil yani.
Mürit: Bir de Ankara'da 3 bin tane dernek temsilcisi, 3 bin dershanenin temsilcileri, 3 tane büyük dernek basın toplantısı yaptılar. Bayağı katılım, ses verici oldu. TV'lerde filan da gösterdiler. Yani dün buyurmuşsunuz ya diğer dernekler de şey yapsın. Duanız yerine geldi. Onlar da iştirak ettiler efendim.
Gülen: Bence meselenin, tek bize ait bir mesele gibi gösterilmemesi lazım. Daha önceki ses kayıtlarından, Tüpraş rafinerisine yapılacak Maliye denetiminin, Fethullah Gülen örgütü tarafından, Koç Grubu'na haber verildiği ortaya çıkmıştı. Ses kayıtları, Gülen'le Koç Grubu arasındaki yakın ilişkinin ne boyutta olduğunu görmek açısından önem taşıyor.

MUSTAFA KOÇ'A HEDİYE TESPİH...
(27 Kasım 2013 tarihli görüşme)
Mürit: Efendim hürmet ederim. Dün sabah Mustafa Koç beye gittim. O tespihi, zat-ı aliniz adına verdik. Çok beğendi, teşekkür etti. Hürmetlerini arz etmemizi istedi. Bu dershaneler ile duruşumuzu anlattı. Kendisi de takip etmiş. Zat-ı alinizin son Herkül'deki konuşmasını Hürriyet'teki özetini söyledim ben. Sekreterinden istedi. "Bunu muhakkak okuyayım" dedi. E sonra destekliyorlar efendim. Yardımcılarıyla beraber (Koç'un) Tanzanya ve Kenya'ya gideceğiz. Bu gün de Kenya Devlet Başkanı'nın özel temsilcisi bir bakan geldi. Yarın sabah sunum yapılacak kendilerine. Çok memnundu, sıcaktı, rahattı efendim. İftar için verdiğiniz imkândan dolayı da çok teşekkür ederim dedi. Öbür konuyu da önemli değil dedi o iftar esnasında olan. Yakınlaşmamızın bedeli vesair diyorlarmış onlara gidip gelip, yardımcısı söyledi. Ama patronlar hiç bunları takmıyor dedi.

ALİ SABANCI HÜRMETLERİNİ ARZ ETTİ

Daha önceki kayıtlarda olduğu gibi son kayıtlar da, ünlü işadamı Ali Sabancı'nın, Gülen örgütüyle yakın bir ilişki içinde olduğunu gösteriyor:
Mürit: Sonra Ali Sabancı Bey geldi efendim. Onunla da uzun konuştuk. Meseleleri anlattık. O da kendisi bizzat takip etmiş bütün yazılanları. Biz biraz daha açıkladık kendisine. Haklı buluyor. "Birileri çıkıp dur demeli bunlara" (Hükümete) diyor. "Kimse bir şey diyemiyor" diyor. Onunla da bu Mustafa Bey'lerle döndükten bir hafta sonra onunla Etiyopya, Tanzanya ve Kenya'ya gideceğiz. Detaylarını konuştuk. Hürmetlerini arz etmemizi istedi kendisi.
Gülen: Teşekkür ederim. Bu toplantınız, sizin açınızdan, TUSKON açısından isabetli oldu değil mi? Yani iyi bir açılım sayılır.
Mürit: Elhamdülillah çok bereketli oldu hocam. Dualarınızın bereketi. Bu güne kadar olmadığı kadar seviyeli grup geldi dedi arkadaşlarımız. Bin 400'e yakın geldi. Uganda Devlet Başkanı'nın kardeşiyle birlikteyiz şimdi. Nazif Bey'in (Mehmet Nazif Günal) oğluyla birlikte. Onlarla orda o büyük iş kalmıştı, işte o da hallolacak.
Gülen: Sizin dışınızda mevcut iktidarın da araya sokmak istediği insanlar var mı?
Mürit: Yok efendim. Biz sistemi ona göre kurduk. Müracaat edenleri ona göre eliyoruz. Sadece böyle ilgilendiğimiz dostlarımız olursa bu diyalog çerçevesinde onları aldık efendim. Dışarıdan hiç kimseyi almadık. Büyük olanları sisteme yazmadık. Kendimiz dışarıda birebir eşleştirdik onları derneklerle bölgelerle. Zafer bey (Çağlayan) size karşı böyle saygı böyle sizi tutuyor gibi bir tavrı sizi destekliyor gibi bir tutumu var da. Fakat dershanelerin kapatılması mevzuunda Büyük Ağa'ya karşı onun yanında. Siz onu belli etmeden, münasebetlerinizi sıkı tutmanızda yine yarar var.
Gülen:
Bütün bütün o tarafa kaymasın.
Mürit: Başüstüne efendim. O da sanki her iki tarafı idare ediyor gibi geldi bize efendim.
Gülen: Evet. Çoğunda şu anda o var yani. Yazarlarda da var bu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'in ihanet konuşmaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN