Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadir Topbaş'tan Tuzla projeleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tuzla'da 25 milyon kişinin ziyaret etmesi beklenen Tuzla Viaport Marin isimli marina projesini tanıttı.

Giriş Tarihi: 6.2.2014 21:46 Güncelleme Tarihi: 6.2.2014 21:47
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Tuzla'da 25 milyon kişinin ziyaret etmesi beklenen Tuzla Viaport Marin isimli marina projesini tanıttı.

Tuzla'ya iki ayrı metro hattı ve havaray getireceklerini belirten Topbaş; "İstanbul'un çok önemli bir aktivite merkezi olacak Viaport Marine'i Tuzla'da inşa ediyoruz. Öyle bir merkez ki yılda 25 milyon insan buraya gelecek. Tuzla ağırlıklı 2 bin 500 insan çalışacak" dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde Tuzla'da temaslarda bulundu. Evliya Çelebi ve Postane mahallelerinde seçim koordinasyonlarının açılışını yapan Topbaş, geniş araçlı konvoyla Tuzla'da seçim turu attı.

TOPBAŞ'TAN MODELLİ KURDELE

Tuzla Evliya Çelebi Mahallesi'nde Ak Parti seçim koordinasyon merkezinin açılışında Kadir Topbaş'ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Hamza Yerlikaya ile yeniden aday olan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da bulundu. Koordinasyon merkezinin açılışını yapan Topbaş, kurdeleyi özenle kesti. Muhalefete seslenen Topbaş, "Keserken modelli kestim. Makası vururken de sıradan değil. Bu bile bir estetik. Dokunduğunuz her şey estetik olacak. Bir tane keser misin deyin, kesemezler" dedi.

TUZLA'YA 25 MİLYON TURİST ÇEKECEK MARİNA

Tuzla'da konvoy eşliğinde seçim turu atan Topbaş seçim otobüsünden vatandaşları selamladı. Akşam saatlerinde Postane mahallesinde konuşma yapan Topbaş, Tuzla'ya 25 milyon turisti çekecek Viaport Marine hakkında bilgi verdi. İstanbul'un önemli bir aktivite merkezinin Tuzla'ya geleceğini ifade eden Topbaş, "Öyle bir merkez ki yılda 25 milyon insan buraya gelecek. 2 bin 500 insan çalışacak. Burada esnafımızın yüzü gelecek" dedi. Tuzla Viaport Marine adını taşıyacak marinanın içinde her türlü aktivitenin olacağını belirten Topbaş "270 milyon TL'lik bir yatırım. Plajlarıyla, havuzlarıyla, sergi alanlarıyla, toplantı salonları ve gezi alanları ile marinasıyla birlikte İstanbul'un cazibe merkezi olacak. 750 bin metrekarelik yeşil alana sahip olacak projeyi, Asya ve Avrupa yakasından görmeye, yaşamaya metrolarla gelecekler. Turistler de gelerek burada konaklamak isteyecek. Tuzla dört mevsim yaşayan bir turizm merkezi olacak. Metro hattından buraya bir havaray sistemi yapacağız. Böylelikle trafik ve erişim problemi de olmayacak. İnşaatı başladı, 5 Mart'ta tanıtım toplantısını yapacağız" ifadelerini kullandı.

TUZLA'YA 2 METRO HATTI

Tuzla'ya 2 ayrı metro hattının yapılacağını söyleyen Topbaş, birinci hattın Tuzla'yı Kadıköy-Kartal Metrosu'na bağlayacağını, ikinci hattın ise Tuzla'yı Kaynarca üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na bağlayacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadir Topbaş'tan Tuzla projeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN