Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ahlaksız" videoya suç duyurusu

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı 4. Ana Jet Üssü'nde görev yapan bir üstçavuş, "kendisinin de bulunduğu bazı personelin, mesai saatlerinde müstehcen görüntü izlediği ve ahlaksızlık yaptığı" iddiasıyla, istihbarat birimlerine gönderilen video hakkında suç duyurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 11.2.2014 14:10
Üstçavuş Y.Ç'nin, avukatı Halil İlker Çelik aracılığıyla, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunun dilekçesinde, sahte bir maille, istihbarat birimlerine gönderilen videoda, personelle ilgili ahlaksızca suçlamaların yer aldığı kaydedildi.

İstihbarat kısım amirliği ile yapılan görüşmede, aynı birlikteki 20 personel hakkında video hazırlandığının tespit edildiğine yer verilen dilekçede, söz konusu videonun, personelin, şahsi mail adreslerine de gönderildiğinin belirlendiği ifade edildi.

Videoda, "üs komutanlığında çalışan 20 personelin, mesai saatlerinde, bilgisayar ya da cep telefonundan müstehcen görüntü izledikleri ve ahlaksızlıklarda bulundukları" iddiasının yer aldığı aktarılan dilekçede, Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki üslere cep telefonu ile girmenin ve bilgisayarlara USB ve hard disk bağlamanın yasak olduğu belirtildi.

"Sistem kendisini kapatıyor"

Bilgisayara dışarıdan müdahale edildiğinde, sisteminin kendisini kapatarak, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bilgi verdiği anlatılan dilekçede, videodaki iddiaların doğru olmadığı savunuldu.

Dilekçede, şüpheliler hakkında soruşturma yürütülerek, "iftira ve hakaret" suçlarından kamu davası açılması talep edildi.

Avukat Çelik, yaptığı açıklamada, Türk Silahla Kuvvetleri'ne karşı sistematik bir yıpratma kampanyası yürütüldüğünü ileri sürerek, "Bu video da bunun bir parçasıdır. Yasal müracaatımızı yaptık, takip edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ahlaksız" videoya suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN