Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlık 'Kabataş' davasına müdahil

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kabataş'ta bebeğiyle darp edilen annenin davasına müdahil olma kararı aldı. Annenin haklarını mahkemede Aile Bakanlığı avukatları savunacak

Giriş Tarihi: 18.2.2014
Gezi Parkı olayları sırasında Kabataş'ta bebeğiyle birlikte saldırıya uğrayan ve bunu Adli Tıp raporu ile belgeleyen Zehra Develioğlu için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da harekete geçti. Bakan Ayşenur İslam'ın verdiği talimatla, hukuk müşavirliği açılacak davaya müdahil olma kararı aldı. Ayrıca genç anneye şiddet mağduru kadınlara sağlanan tüm hukuksal ve psikolojik desteğin sağlanacağı da bildirildi.

"HER ZAMAN YANINDAYIZ"
SABAH'ın edindiği bilgiye göre, Haziran 2013'te yaşanan Gezi Parkı olayları sırasında bebeğiyle birlikte bir grubun saldırısına uğradığı belirtilen ve bu durumu Adli Tıp raporu ile belgeleyen Develioğlu için şiddet mağdurlarına Aile Bakanlığı tarafından sağlanan tüm destekler verilecek. Bakanlığın hem hukuk müşavirliğinin hem de sosyal çalışmacılarının Develioğlu ile iletişime geçtiği öğrenilirken, genç annenin yaşananları tekrar hatırlamak istemediği için görüşmek istemediği ifade edildi. Bunun üzerine Bakanlık yetkilileri, Develioğlu'na "şiddet mağdurlarına sağlanan her türlü hukuksal ve psikolojik desteğin verileceğini" bildirdi.

BAKANLIK AVUKATLARI DEVREDE

Aile Bakanlığı, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi kanunu çerçevesinde Develioğlu'nun haklarını adalet önünde savunacak. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın söz konusu olayla ilgili soruşturmasının devam ettiği öğrenilirken, dava açıldığı anda Bakanlık da bu süreçte mağdur olan Develioğlu'nun tarafında olacak. Edinilen bilgiye göre, Bakanlık avukatları bir süre önce Başsavcılığa açılacak davaya müdahil olmak istediklerine dair bir dilekçe ile başvurdu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlık 'Kabataş' davasına müdahil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN