Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'den sürpriz aday

AK Parti, Konyaaltı Belediyesi Meclis Üyeliğine 6 yıldır Antalya'da yaşayan 34 yaşındaki Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Rus uyruklu Türk vatandaşı İrina Balcı'yı birinci sıradan aday gösterdi.

Giriş Tarihi: 20.2.2014 17:18 Güncelleme Tarihi: 21.2.2014 09:59
AK Parti, Remzi Sadi ile gireceği seçimlerde yaklaşık 10 bin Rus'un yaşadığı Konyaaltı ilçesinde, 6 yıl önce Antalya'ya yerleşen 34 yaşındaki Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı'yı 30 Mart yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi kontenjan birinci sıradan adayı gösterdi. 4 çocuk annesi İrina Balcı, Antalya'da ilk yabancı uyruklu bir meclis üyesi adayı oldu.

Moskova Devlet Üniversitesi uluslararası Hukuk Fakültesi mezunu Balcı, Büyükşehir Belediye Meclisi'ni temsil edecek 101 meclis üyesinden biri olacak. 137 bin seçmenin bulunduğu Konyaaltı ilçesinde, Belediye Başkan adayı Remzi Sadi ve meclis üyesi adayı İrina Balcı bölgelerinde seçim çalışmalarına başladı.


"TÜRK VATANDAŞI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM"

Türkiye ve Antalya'yı çok sevdiğini belirten İrina Balcı, Antalya'ya 6 yıl önce geldiğini, 5 yıl önce de Türk vatandaşı olduğunu söyledi. Antalya'da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşları temsil etmek için meclis üyesi adayı olduğunu kaydeden Balcı, 'Türk vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum. Problemlerimizi çok iyi biliyorum, arkadaşlarımızın temsilcisi olarak aday oldum. Türkiye'ye faydalı olmasını diliyorum. Rus ve Türk halkları arasında çok güzel dostluklar var. Avrupa'da fazla Rus yok ama Türkiye'de Ruslar çok. Biz Türkiye de yaşamak istiyoruz" dedi. Remzi Sadi'nin meclis üyeliği teklifi ettiğini belirten İrina Balcı, Remzi Sadi ile birlikte Konyaaltı bölgesinde güzel projelere imza atacaklarını ifade etti.
AK Parti Konyaaltı Belediye başkan Adayı Remzi Sadi, İrina Balcı'nın yalnızca Rusların değil Konyaaltı'nda yaşayan tüm yabancıların temsilcisi olacağını söyledi.


"RUS DEĞİL, TÜRK VATANDAŞI"

Konyaaltı'nda 10 bin Rus'un yaşadığını belirten Remzi Sadi ise, "İrina Balcı Rus vatandaşı değil, Türk vatandaşı. Konyaaltı'nda yaşayan bir vatandaşımız. Konyaaltı'nda her milletten vatandaş yaşıyor. Biz Konyaaltı'nda, 'Yüzde yüz gülen yüz' hedefiyle yola çıktık. İrina Balcı yalnızca Rus değil, Konyaaltı'ndaki tüm yabancı uyruklu vatandaşları temsil edecek. Rus, Ukrayna, Alman, İngiliz herhangi bir ülkeden tercihini Konyaaltı'ndan yana seçmiş vatandaşlarımızı temsil edecek. Konyaaltı'nda birlikte kucaklayacağız, 5 milyon turist Konyaaltı'ndan geçiyor. 10 bin Rus vatandaş yaşıyor. Konyaaltı'nda yaşıyor, vergi veriyor, iş yerleri var, pazarı birlikte kullanıyoruz. İrina Balcı Antalya'da ilk olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den sürpriz aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN