Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Alçakça montaj'

Montaj kaset yayınına yanıt veren Erdoğan "Bu Recep Tayyip Erdoğan'a değil, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na yapılan alçakça bir saldırıdır" dedi. Gülen'i 'elebaşı' olarak nitelendiren Başbakan, savcılara da "Bu röntgenciliği ne kadar daha görmezden geleceksiniz?" diye seslendi

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gece kendisi ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ancak daha sonra montajlandığı anlaşılan ses kayıtlarına sert tepki gösterdi. Erdoğan partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
28 ŞUBAT DAVASI: 28 Şubat müdahalesiyle ilgili açılan dava, ne yazık ki meseleyi sulandırmaya, 28 Şubat'ı küçümsemeye doğru gidiyor. Özellikle bu günlerde bu çevrelerin bırakın yüzlerinin kızarmasını, sokağa çıkmaktan haya etmelerini, utanmazca yeni bir darbe girişimine omuz verdiklerini görüyoruz. Aynı medya, aynı manşetlerle bir kez daha demokrasiye karşı saldırıya geçti. Aynı yazarlar, aynı yüzsüzlükle, edepsizlikle milli iradeyi aşağılamaya başladı.
YÖNETİMİ KİMSEYLE PAYLAŞMAYIZ : Her bir müdahalede milletin elinden yetkisini aldılar, Türkiye'nin yönetimine el koydular. Yönetime el koyanlar, iktidarlarını elitlerle, çetelerle, CHP ve diğer statüko partileriyle paylaştılar. İktidarı milletle asla paylaşmadılar. Türkiye'yi yönetme iradesini hiçbir sermaye grubuyla, medya patronuyla, örgütle bugüne kadar paylaşmadık, bundan sonra da paylaşmayız.
TÜBİTAK'TAN DİNLEME YAPILIYOR: Bakanımız TÜBİTAK'ta yeni yapılanmaya gidiyor ve çok enteresan devletin kriptolu telefonlarını bile oradan dinliyorlar. Bu kadar bunlar alçak. Yani bir Cumhurbaşkanı Başbakanı ile konuşamaz, Başbakan bakanlarıyla konuşamaz. Konuştuğu anda bunlar dinleniyor. Bakın değişiklik yapıldığı anda oturdular, hemen kendi gazeteleriyle bunu farklı yere çekmeye başladılar. Niye? Çünkü ucu oraya dayanıyor. Bunlarla ilgili, hepsiyle ilgili yasal süreci işleteceğiz.
HAPSE ATACAKLARDI: Eğer 17 Aralık darbesi gerçekleşseydi o gazetelerde çıkan isimlerin kahir ekseriyeti şu anda içeride tutuklu olacaktı. Şimdi dün, gün boyunca darbe medyasından ses çıkmadı. Bu dinlemeleri yapanlara, bu dinlemelerin arkasındaki paralel örgüte neden bir çift söz söyleyemiyorlar?
SAVCILARA GÜVENİYORUM: Bu paralel örgüte karşı yüreklice mücadele verecek bu hukuksuzluğun, bu dinlemelerin hesabını soracak, örgüt liderlerinden değil, milletinden emir alan hâkim ve savcıların olduğunu biliyorum ve onlara güveniyorum. Susan herkes bu insanlık dışı suça ortak olur.
SOKAĞA ÇIKAMAYACAKLAR: CHP ve MHP sessiz kalarak, korkarak işte bu paralel örgütün bir vagonu olarak bir bilinmeze, uçuruma doğru hızla ilerliyorlar. Allah'ın izniyle, milletimizin desteğiyle bu paralel örgütün, bu paralel yapının bütün rezilliklerini tek tek ortaya dökecek, bunları da bunlarla birlikte yürüyenleri de sokağa çıkamayacak kadar mahçup hale getireceğiz.
ŞANTAJ DOSYALARI : Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır. Ey CHP, siz kendi partinizde kaset siyaseti yapabilirsiniz, kasetle genel başkan gönderip kasetle genel başkan olabilirsiniz sizin kaset siyasetiniz AK Parti'ye sökmez ve sökmeyecek.
ALÇAKCA MONTAJ: Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları, dublajını da kendilerinin yaptığı bir piyesi servis ettiler. Ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum: 'Eteğinizde ne varsa dökün, elinizde ne varsa çıkarın' diyorum ama bunlar gidiyor, alçakça, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Yahu uydurun da uydurmanın da bir ahlakı, edebi var. Bu kadarı da olmaz.
MONTAJI MUHALEFETE GÖSTERECEĞİZ : Şimdi şurada bir hafta, on gün içerisinde onların karşıtlarını, aynı şekilde biz de bu teknolojiden hareketle sizlere izleteceğiz. Kılıçdaroğlu Meclis'te izletiyor ya, aynısı. Farklı bir şekilde sizlere izleteceğiz. Senaryo yazmak zor bir şey değil. Yapılan Recep Tayyip Erdoğan'a, AK Parti'nin Genel Başkanı'na değil, bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakan'ına yapılmış haince bir saldırıdır. Biz bunu da kimsenin yanına bırakmayız ve bırakmayacağız.
DARI AMBARINDA SANIYORLAR : Dün akşam CHP ve MHP yönetimleri olağanüstü toplantı yapmışlar. Aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş ya. Bunlar şimdi kendilerini darı ambarında görüyorlar. Avuçlarını yalarlar avuçlarını.
BOYUN EĞEMEYİZ : Bugün eğer buna boyun eğersek, bizden sonra gelecek tüm başbakanlara, tüm bakanlara, Türkiye siyasetinin geleceğine haksızlık yapmış oluruz. Merhum Menderes'i idam ederek, sonra gelen tüm başbakanlara bunlar korku salmak istediler. Hiçbir şeyden, hiçbir kimseden korkumuz yok. Hiçbir ülkeden, hiçbir ülkede kurulan tezgahtan, tuzaktan, hiçbir hainden korkumuz yok.
VAİZ LOBİSİ: 17 Aralık, ardından 25 Aralık saldırısıyla hükümeti saf dışı bırakacak bir kez daha yönetime el koyacaklardı. Vaiz lobisi, yargı ve emniyetle vuracaktı. Aradan iki ay geçmiş olmasına rağmen başarısızlığı hazmedemiyor, 'yanlış yaptık' demeyi gururlarına yediremiyor. Önce millet sonra yargı bu darbe girişiminin hesabını mutlaka soracaktır. Başbakan Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilere ses kayıtlarının montaj olduğunun kanıtlarını göstereceklerini ayrıca hukuki süreci başlatacaklarını ifade etti.

'YARGI GÖREVE'
Bu suç itirafını daha ne kadar duymazdan geleceksiniz? Bu röntgenciliğin hesabını ne kadar erteleyeceksiniz? CHP'ye sesleniyorum; senin genel başkanınla ilgili o ahlaki olmayan görüntüleri verenler de bunlar. Daha ne kadar sessiz kalacaksınız? Sayın Baykal; bütün bu olanlardan sonra hâlâ neyi bekleyeceksin? Aynı şeyi MHP'ye de söylüyorum; genel başkan yardımcınız, grup başkanvekillerinizle ilgili yayınlar da aynen bu yapının görüntüleridir. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Her şey ortaya açık, net çıkmaya başladı.

'ELEBAŞI GÜLEN'
Üç maymun oyununu daha ne kadar sürdürecekler? Bu dinlemelerin arkasındaki paralel yapının elebaşı açıklama yaptı, bütün o gazeteler manşetten verdi. Paralel yapının elebaşı çıkmış, 'biz yapmadık' diyor. "Kapalı kapıların ardındaki duyduk" diyen siz değil miydiniz? Elinizde benzer başka vakaların olduğunu itiraf eden siz değil miydiniz? Bizim dışımızda bir kişi çıkıp, 'sen bu kapalı kapıların ardındakini nasıl duydun, bu haberleri nasıl alıyorsun, kim, nasıl ulaştırıyor' diye sordu mu veya sormayacak mı?

ERDOĞAN'A GENÇLİK MORALİ
Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Grubu'nda konuştu. Komplolara sert yanıt veren Erdoğan, milletin iradesini kimseye teslim etmeyeceklerini söyledi. AK Partili gençler ise Erdoğan'a marşlar ve alkışlarla moral verdi. Erdoğan'ın CHP'den bahsettiği bölümde ise bir gencin CD göstermesi dikkat çekti. Partililerin yoğun ilgisi, Erdoğan'a moral verdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Alçakça montaj'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN