Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memurluktan istifa eden Gülen nasıl yeşil pasaport alır?

Giriş Tarihi: 5.3.2014

Hakkında başlatılan soruşturma üzerine Fethullah Gülen'in 21 Mart 1999'da ABD'ye yeşil pasaportla gittiğini ortaya koyan SABAH, Gülen'in vaizlikten istifa dilekçesine de ulaştı.

SABAH, 1999'da hakkında açılan soruşturmadan hemen sonra, tedavi gerekçesi ile ABD'ye giden Gülen'in yeşil pasaportla çıkış yaptığını duyurmuştu. 1981'de sağlık gerekçesi ile istifa eden ilkokul mezunu küçük dereceli bir memur olan Gülen'in yeşil pasaporta nasıl sahip olduğu kamuoyunda merak konusu oldu.

AVUKATI CEVAPSIZ BIRAKTI

Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, haberimiz üzerine Cihan Haber Ajansı'na verdiği demeçte, yeşil pasaportun Pasaport Kanunu gereğince alındığını savundu. Albayrak, istifa eden bir memurun nasıl yeşil pasaport alabildiğine ise açıklama getirmedi. SABAH, Gülen'in sağlık nedeni ile 24 Mart 1981'de Çanakkale merkez vaiziyken Çanakkale Müftülüğü'ne verdiği istifa dilekçesine ulaştı. Gülen dilekçesinde, kalp rahatsızlığı nedeniyle istifasının kabulünü istedi. Gülen'in Diyanet'teki sicil kaydında da 16 Nisan 1981'de istifa ettiği görülüyor. 1981'de istifa eden bir devlet memurunun yıllar sonra nasıl yeşil pasaport aldığı ise merak konusu oldu.

'ABİ' BASKISI İLE YURTTAN ATILDILAR
Düzce'de Başbakan Tayyip Erdoğan ve AK Parti aleyhinde video izletilmesine karşı çıkan 3 üniversite öğrencisi, kaldıkları özel yurttan atıldı. AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, "Öğrencilere zorla video izlettirildiğini, abilerin sürekli çeşitli toplantılar yaptıklarını, 'AK Parti'ye oy atmanın haram olacağına' ilişkin söylemler kullandıklarını duyduk. Üç öğrenciyi aldık, otelde misafir ettik" dedi. AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memurluktan istifa eden Gülen nasıl yeşil pasaport alır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN