Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel örgütün merkez üssü belli oldu

Giriş Tarihi: 9.3.2014 14:19 Güncelleme Tarihi: 9.3.2014 15:58

Yapılan incelemeler sonrasında tüm önemli verilerin ''paralel örgüt'' tarafından Kanada'ya gönderildiği tespit edildi. 5 daire başkanlığı ve alt birimlerinde yapılan incelemeler tamamlandı.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ve Daire Başkanlıkları'na yapılan atamalar sonrası paralel medyanın başlattığı "MİT'çi başkan", "TİB'e MİT ayarı" ve "TİB'de kıyım" şeklindeki spekülasyonların sebebi ortaya çıktı. Yapılan incelemeler TİB'in paralel örgüt tarafından ele geçirildiğini ortaya koydu. Hatta, TİB çatısında bulunan ve yönü yabancı bir iletişim uydusuna bakan anten üzerinden tüm önemli verilerin Kanada'ya gönderildiği tespit edildi...

YURTDIŞINDAN SERVİS EDİLDİ

Yeni atanan personel tarafından yapılan araştırmada hedef telefonların koordinatları ve yapılan görüşmelere ilişkin çözümlemelerle internet verilerinin özel bir uydu düzeneği üzerinden anlık olarak yurtdışına servis edildiği belirlendi.

'KANADA'DA YAPILDI' İDDİASI

Bununla da kalmadı.. Sonuç hayret verici, zira, TİB çatısında bulunan ve yönü yabancı bir iletişim uydusuna bakan anten üzerinden 100'lerce terabayt verinin Kanada'da bir noktaya gönderildiği tespit edildi. Ses kayıtlarına ilişkin montaj ve dublajın da gönderilen bu veriler referans alınarak Kanada'da yapıldığı iddia edildi.

'HAPSE GİRECEKSİNİZ'

İncelemelerde görev alan bürokratlar ve bu bürokratlarla uyumlu çalışan TİB personelinin de paralel yapılanma tarafından tehdit edildiği, hatta "hükümet devrildiğinde hepinizin sonu Ergenekoncular gibi olacak. Hapse gireceksiniz" Şeklinde e-postalar gönderildiği belirlendi.

TİB GİRİŞ KARTI TAHSİS EDİLDİ

TİB'de bilgi güvenliğini tehlikeye atan diğer bir konu, yine aynı firma çalışanlarının hizmet alma yoluyla TİB'de çalıştırılmış olması. Hizmet alınan firma çalışanlarına TİB giriş kartı tahsis edildiği tespit edildi. 'TİB'in mahremiyeti kalmamış' değerlendirmesi yapıldı. (Akşam)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel örgütün merkez üssü belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN