Ev ev gezip MHP için oy topluyorlar

Erzurum'da Gülenciler'in yurdundan atılan kızlar konuştu: AK Parti'yi karalayıp, MHP için dolaşıp oy toplamamızı istediler

Giriş Tarihi: 14.3.2014
Erzurum'da Gülen grubuna ait öğrenci evlerinde, Başbakan Erdoğan ve AK Parti'ye yönelik karalama kampanyalarına katılmadıkları için kovulan üniversite öğrencisi kızlar SABAH'a konuştu. Genç kızlar, 'AK Parti'ye oy verirseniz din elden gider, onlara karşı en güçlü rakip partiyi desteklemeliyiz' diye baskı yapıldığını söylediler. Ev ev dolaşarak MHP ve CHP için oy toplamak istemeyen 'ablalar' önce psikolojik baskıya uğruyor, daha sonra ise kapı dışarı ediliyor. Kendisine "Bölge Ablalığı" teklif edilen ancak grubun siyasete bulaştığını düşünerek bu görevi kabul etmediğini anlatan üniversite öğrencisi M.Ş., "Dini toplantı adı altında yapılan ev toplantılarında ve salon toplantılarında, AK Parti'yi karalama politikaları yürütülmeye başlandı" dedi ve ekledi:

"BASKILARA KARŞI DURDUK"

AK Parti aleyhine hazırlanan videolar izletilerek insanlara, "AK Parti karşısındaki en güçlü adaya oy verin. AK Parti'ye oy verirseniz dinimiz elden gider. AK Parti cemaati yıkmayı planlıyor. Cemaat olmazsa dini yaşayamazsınız' diyorlar. Erzurum'da yaklaşık bin kişi bu evlerden atıldı. Cemaate destek için verilen paralar çok farklı yerlere gidiyor. Erzurum'da MHP'nin miting çalışmalarında bile cemaatin büyük destekleri var. Cemaatin dini toplantı diye gerçekleştirdikleri toplantılar, MHP bayrakları ile donatılıp bu toplantılarda oy çalışması yapılıyor. Zorla Zaman ve Sızıntı abonesi yapıyorlar. Baskılara karşı durduğumuz için gece yarısı kapı dışarı edildik. Ama çok şükür devletimiz büyük, bizi sokakta bırakmadı."

"ELEKTRİĞİMİZİ KESTİRDİLER"

Bir diğer üniversite öğrencisi ve ev ablası A.Ş. ise, şöyle konuştu: "AK Parti'yi karalayarak diğer partiler için çalışmamız istendi. Cemaat evlerinde kalan birçok öğrenci bunu kabul etmeyince mağdur edilip sokağa atıldı. Biz ikinci dönemde Erzurum'a geldiğimizde, MHP'nin seçim çalışmalarında yer almamız istendi. Bunu kabul etmeyince evimizin elektrik ve su borcu ödenmedi ve elektriğimiz kesildi. 6 gün boyunca yıldırma politikası uygulanarak bizim AK Parti karşısındaki en güçlü adayı desteklememiz istendi. Biz de daha fazla dayanamayıp evi terk ettik. Erzurum'da cemaate ait yaklaşık 200 ev bu sorunlar yüzünden kapandı. Artık din ve ilimle ilgileri kalmadı, tamamen siyasete odaklandılar. Bizi de kullanarak siyasete alet etmek istediler. Çıldırmış bir şekilde AK Parti'yi karalama propagandası yürütüyorlar. Cemaat evlerinde artık Risale-i Nurlar okunmuyor, AK Parti aleyhinde videolar izletiliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ev ev gezip MHP için oy topluyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN