Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacet namazında Başbakan'a hakaret

Giriş Tarihi: 15.3.2014
AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, "Gülen grubuna ait yurtlarda hacet namazı kıldırılan öğrencilere, Başbakan'a beddua, AK Parti'ye oy vermemeleri üzerine yemin ettiriliyor, zorla broşür dağıttırılıyor" iddiasında bulundu. Başbakan Erdoğan'ın 22 Şubat'taki Sivas mitinginde de görüştüğü, Gülen grubuna ait yurtta yaşadıklarını yüz yüze anlatan 8 kız öğrenci, başlarından geçenleri ilk olarak AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin'e aktardı. Kimliklerinin açığa çıkmasından çekindikleri için fotoğraf çektiremeyen, gazetecilere konuşamayan kız öğrencilerden dinledikleri karşısında büyük şok yaşadığını anlatan Şahin, bunun üzerine kız öğrencilerin Başbakan Erdoğan'la görüştürüldüğünü anlattı. Şahin, şunları söyledi: "Öğrencilere, devlet büyüklerimiz aleyhine, devletimiz, milletimiz aleyhine asılsız, mesnetsiz propaganda yapılıyor ve hiç istemedikleri şekilde yönlendirmeler yapılıyor. Ağabeyler, ablalar onlara beddua ettirip 'amin' dedirtiyorlar. Gece toplu olarak kaldırılan öğrencilere hacet namazı kıldırılıyor. Sonra da toplu olarak Başbakan ve AK Parti'ye beddua ettiriliyor. Karşı çıkanlara maddi-manevi baskı uyguluyorlar. Bu baskılar artarak devam ediyor.Bir kısım mesnetsiz iddiaların yer aldığı broşürler bastırmışlar. Öğrencileri, o broşürleri dağıtmaya zorluyorlar. 'Dağıtmam' diyenlere baskı uyguluyorlar. Dağıtmayı kabul edenlerin de arkasına kontrol için başkalarını takıyorlar. Öğrenciler, beyni yıkanmış piyon gibi yapılmak isteniyor. Öğrenciler, hiç oy vermeyeceği, aklından bile geçmeyen partiye, sırf AK Parti'nin en büyük rakibi diye oy vermeye zorlanıyor. AK Parti'ye oy vermeyeceğine, kendi işaret ettikleri partiye o vereceğine dair öğrencilere yemin ettiriliyor. Hatta öğrencilerin AK Parti'nin mitingine gitmesi bile engelleniyor."

İMZASIZ BROŞÜR DAĞITT ILAR
Seçmen iradesine müdahaleyi önlemek amacıyla öğrencilerin bu yurt evlerden kurtarılması gerektiğinin altını çizen Şahin, devletin tüm imkânlarıyla kendilerine başvuran öğrencilere yurt ve misafirhane hazırladığını söyledi. Şahin, cemaatin sadece üniversite öğrencilerine değil, seçmen yaşının altındaki çocuklara da etki etmeye çalıştığını savunarak, "Geçen hafta cemaat dershanelerinde deneme sınavına giren küçük yaştaki öğrencilere broşür dağıtıldı. Bunlar isimsiz ve imzasız siyasi broşürlerdi. Hükümete eleştiri ve hakaretler yer alan broşürler. Dershaneye deneme sınavına girmek için gelmiş öğrenciye siyasi broşürle propaganda yapılıyor. Konuyla ilgili valilik inceleme başlattı. O dershaneler kurtarılmış bölge gibi. Çocukların beyinlerini zehirliyorlar" dedi.

PARALEL YAPININ İKNA ODALARI
Fethullah Gülen yapılanması, dershanelerde de öğrencilere kara propaganda yapıyor. YouTube'da Mehmet Özçelik isimli kullanıcının yayımladığı videolarda, öğrencilere yalan ve iftira dolu konuşmalar yapan bir öğretmen yer alıyor. Projeksiyon önünde açıklamalar yapan öğretmen, bir öğrenci tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Başbakan Erdoğan'a yönelik ağır ifadeler içeren hakaretlerin yer aldığı sunumları öğrencilere izleten öğretmenin, paralel yapının uzun süredir dile getirdiği iftiraları tekrarladığı görülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacet namazında Başbakan'a hakaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN