Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bediüzzaman’ın talebesinden Gülen’e son uyarı

Bediüzzaman’ın hayattaki son talebelerinden biri olan Abdullah Yeğin, 75 yıldır Risale-i Nur hizmetinde bulunan bir dava adamı. Polis-yargı darbesi ile ilgili olarak ilk kez SABAH’a konuşan Yeğin, Fethullah Gülen’e sert uyarılarda bulundu.

Giriş Tarihi: 16.3.2014 23:24 Güncelleme Tarihi: 7.7.2016 16:58
Bediüzzaman’ın talebesinden Gülen’e son uyarı
Abdullah Yeğin 92 yaşında bir Risale-i Nur talebesi. 16 yaşında iken Kastamonu'da Bediüzzaman ile tanışıyor. Nur hareketinin her döneminin canlı bir şahidi. Vefatında Bediüzzaman'ın yanında bulunan birkaç isimden biri. Her Risale-i Nur talebesinin evinde bulunan "İlmi, İslami, Edebi, Felsefi; Yeni Lügat" isimli eser Abdullah Yeğin'in kaleminden çıkmış. İlerleyen yaşına rağmen tüm Türkiye'yi dolaşarak Risale-i Nurları ve Bediüzzaman'ı anlatmaya devam ediyor.

17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşanan süreç ile ilgili olarak Gülen Cemaati'ne sert eleştiriler yöneltiyor. Geçtiğimiz ay Bediüzzaman'ın hayatta bulunan 6 talebesi ile birlikte kaleme aldıkları bildiri ile bu tepkilerini kamuoyu ile paylaştı.

17 Aralık polis-yargı darbesi ile ilgili olarak ilk kez SABAH'a konuşan Abdullah Yeğin, 30 Aralık seçimleri öncesinde AK Parti iktidarına karşı savaş açan ve CHP'yi destekleyeceklerini açıklayan Gülen Cemaati'ni son kez uyarıyor.

ABD GİZLİ SERVİSİ FETHULLAH GÜLEN'İ KANDIRDI

-Hocam, Türkiye'de son dönemde sizinle aynı dini gelenekten gelen, Nurcu olduğunu iddia eden bir grubun siyasi iktidara ve dindar bir Başbakan'a açtığı savaşı konuşuyor. Siz bu tartışmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Bunu ABD gizli servisi ve ABD'deki İsrail lobisi gerçekleştiriyor. Maalesef Fethullah Hoca'yı da kandırdılar. Fethullah Hoca ne derse onların sözünü tekrarlıyor. Fethullah Hoca'yı Türkiye'ye de göndermiyorlar.

-Bediüzzaman hayatta olsaydı sizce bu tartışmaları nasıl değerlendirirdi?

-Üstad Bediüzzaman İttihat-ı İslam'ı vadediyor. Bediüzzaman "Eskiden İslam dünyası İstanbul'dan yönetiliyordu, artık Ankara'dan yönetilecek" demişti. İnşallah bu gerçekleşecek. İslam dünyasının gözü kulağı Türkiye'de…
ARKADAŞINA GÖNDER
Bediüzzaman’ın talebesinden Gülen’e son uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN