Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neo-Ergenekon'la mücadele edeceğiz

12 yıllık iktidarları boyunca çetelerle, mafyayla, cuntayla savaştıklarını söyleyen Başbakan Erdoğan: 'Ergenekon' ile mücadele ettik. Şimdi Pensilvanya yönetimindeki 'Neo-Ergenekon' ile de mücadele edeceğiz

Başbakan Erdoğan seçim mitinglerine dün Manisa ve İzmir'le devam etti. İzmir'de Gündoğdu Meydanı'nda yüzbinlerce kişiye hitap eden Erdoğan konuşmalarında şu mesajları verdi:
BURALARI ATEŞE VERMİŞLER: Çok enteresan, işte bu gece yarısı bu meydana (Gündoğdu) yine birileri gelmiş. Taksim'deki Gezicilerin devamı durumunda olan birileri gelmiş. Buraları ateşe vermişler. Bu CHP zihniyeti yıkımdır, bu CHP zihniyeti ateştir, bu CHP zihniyeti ortalığı karıştırmaktır.
YALAN YANLIŞ İFTİRA: Duydunuz mu bu ablaları, sizin kapılarınıza da geldi mi, size de yalan, yanlış, iftira her şey anlatmaya başladılar mı? Fakat geçen gün Hatay tarafından bir teyze bunlara ne güzel cevap verdi değil mi? Bunlarda iftira, yalan var. Bunlara sadece bir şey söyleyin. Artık benim vatandaşım adresi biliyor. Bunlara şunu söylemek lazım; 'sizin hocanız, benim kızımın başının örtüsünü açmaya çalışan birisidir, defolun' demek lazım. 'Affedersiniz kendine göre fetvalar veren birisiyle bizim işimiz yok' bunu söyleyin. Kardeşlerim bunlar hayır, hizmet yapıyor öyle mi? Ne oldu, aralar açılınca şimdi öğrencileri dışarı atıyorsunuz. Sizin gibi düşünmeyenleri dışarı atıyorsunuz. Siz onları orada bedava yatırmıyordunuz, paralarını da alıyordunuz. Ne oldu şimdi size, bitti mi hayırlar? Aldığınız o zekât paralarını nereye harcadınız? O aldığınız kurbanlıkları nereye harcadınız? İşte 30 Mart aynı zamanda bu hesabın sorulmasıdır.
AİLELERİ PARÇALADILAR: Ablalar 'oyları AK Parti'ye değil, MHP'ye verin' diye geziyor. Şimdi orayla dost oldular. Orayla şimdi oğul bacı oldular. Hani geçmişte okyanus ötesine veriyorlardı veriştiriyorlardı. Ne oldu şimdi, maşallah. Aileleri böldüler aileleri, milleti parçaladılar milleti. Yalan yanlış gazeteler, broşürler bastırıp evlere dağıtıyorlar. Kardeşlerim bunun adı hukukta casusluktur, ajanlıktır ama yakayı ele verdiler, bedelini ağır ödeyecekler. Kardeşlerim dedim ya inlerine gireceğiz inlerine... Öyle kolay kolay biz bu devleti sokakta bulmadık. Milli birliğimizi, milli güvenliğimiz tehdit eden bu unsurlara karşı gerekli tedbirleri aldık, alıyoruz, gerekli hesabı da soracağız.
MUSKALARI DA TUTMUYOR: Mardin'de, Siirt'te açık açık BDP'ye oy istiyorlar. Düşünebiliyor musunuz, yani AK Parti'nin karşısında kim güçlüyse ona. Çünkü bunlar için kendi amaçları uğrunda, meşru, gayrimeşru kim olursa olsun, yeter ki AK Parti'nin dışında olsun. CHP'lilere diyorlar ki 'MHP'ye Manisa'da oy verin', MHP'lilere diyorlar ki 'İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da CHP'ye oy verin.' Bunlar bir de ortak adaylar çıkardılar. Pensilvanya, CHP'den yolsuzluk nedeniyle atılmış şahsı aday olarak istedi. Bu CHP de onu İstanbul'dan aday yaptı. O yolsuzluk klasörünün önünde Kılıçdaroğlu'nun çekilmiş resimleri vardı. (Kılıçdaroğlu) 'Mersin'i AK Parti'den alacağız' diyor. Ya Mersin'de zaten CHP belediyesi var. Yani iyice dağıtmış vaziyette. Çünkü Pensilvanya ile aklını fena bozdu. Bundan dolayı da dağıttı. Herhalde Pensilvanya'dan gelen muskalar da tutmuyor.
NEO-ERGENEKON: 12 yıl boyunca çetelerle, mafyayla, cuntayla mücadele ettik. Devlete sızmış, milletin enerjisini hortumlayan çeteleri tasfiye ettik. İnşallah 30 Mart'tan sonra kalan çeteleri de tasfiye ediyoruz. 'Ergenekon' ile mücadele ettik. Pensilvanya yönetimindeki 'Neo Ergenekon' ile de mücadele edeceğiz. Bu seçimde kirli ittifakları, komplo ve kumpasları bozacaksınız.
İNZİVAYA ÇEKİLMİŞ AMA: Neymiş. Pensilvaya'da inzivaya çekilmiş. Duydunuz mu? İnzivaya çekileceksen, gel ülkende inzivaya çekil. Bu nasıl bir inziva? İnzivaya çekilmiş ama oradan alüfteleri takip ediyor. Duydunuz değil mi? Alüfte, yani aşüftenin benzeri. Onları takip ediyor. Siyasilerden birine alüfteyi musallat etmişler de o hemen haber göndermiş, 'sakın ha' demiş. Ya sen hoca mısın, yoksa istihbarat örgütünün başı mısın, nesin ya? Nesin sen? İnzivaya çekilmiş, iş takipçiliği yapıyor. Oradan senaryo talimatları veriyor. Uluslararası gazetelere ülkesini karalayan yazılar yazıyor, röportajlar veriyor. Cumhurbaşkanının, Başbakanın, Genelkurmay Başkanının, bakanların, savcı, hakim, bürokratların telefonlarını dinleyip, en mahrem devlet sırlarını kaydediyor. Bu casusluktur, yapamazsın böyle bir şey. Cumhurbaşkanının telefonunu dinleyemezsin. Başbakanı dinleyemezsin. Mahkemelerin böyle bir karar alma yetkisi yok.
BU NASIL SUSMAK: Montaj yaptılar, dublaj yaptılar. Allah aşkına bu nasıl bir inziva? Ne diyorlar? 'Herkes konuştu konuştu o sustu'. Bu nasıl bir susmak. 5 ay önce konuşmuş, 'beddua Allah'ın gücüne gider, hatta densizlik' demiş. 5 ay sonra çıktı dikkat et aynı kelimeleri kullanarak 'Allah'ın gücüne gider' dediği 'densizlik' dediği bedduayı daha beteriyle kendisi yapıyor.
ÖYLE ÇİRKİN BİR HAREKET: (İzmir'e gelişi sırasında) Bir bayan balkonda, yanında herhalde kocasıydı, beyiydi. Oradan eliyle öyle bir çirkin hareket yapıyor ki. Sen bir kadınsın. Bu ülkenin Başbakanı buradan geçerken, o kol hareketini nasıl yaparsın? İşte, CHP zihniyeti budur. Bunu, bir erkek yapsa, akıl erer de -ki o dahi yapamaz- bir bayanın bunu yapmasını anlayamıyorum.

GÜNDOĞDU'DA İNSAN SELİ
İzmir'de, mitingin yapılacağı Gündoğdu Meydanı'nda çalışmalar sabahın ilk ışıklarıyla başladı. Önceki gece meydanda yapılan eylemin izleri ekipler tarafından silinerek AK Parti mitingine hazır hale getirildi.
Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan polis noktalarından aranarak meydana giden partililer miting alanına ulaştı. Yoğunluk nedeniyle arama noktalarından geçişler uzadı.
Saat 16.00 sıralarında meydan hınca hınç doldu. Ellerinde Türk bayrakları ve AK Parti flamaları bulunan kalabalık, Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı'na kadar tüm alanı doldurdu.
Başbakan Erdoğan'ın konuşmaya başladığı 16.30 sıralarında alandaki sayı yaklaşık 200 bine ulaştı.
Evlerin alana bakan balkon ve çatıları ile denizde de miting yoğunluğu yaşandı. Onlarca tekne, mitingi denizden takip etti. Teknelerde pankartlar ve Başbakan Erdoğan ile Binali Yıldırım'ın fotoğrafları yer aldı.
Başbakan Erdoğan, Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiirinin dörtlüğünü okurken, kalabalık da şiiri hep bir ağızdan tekrarladı.
İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri miting alanında 3 çadır kurdu. Yorgunluk ya da kalabalıktan fenalaşanlara bu çadırlarda müdahale edildi.
Erdoğan'ın konuşması sırasında bazı binalardan, tencere tava çalınarak protesto eylemi yapanlar oldu.
Miting alanına girmek isteyen protestocu bir grup ise polis tarafından engellendi. Grupla polis arasında zaman zaman arbede yaşandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neo-Ergenekon'la mücadele edeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN