Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel yapı yurtlarında isyan: Bizi kurtarın

Fethullah Gülen'in "Tweetleri ikiye katlayın" talimatının ardından Gülen cemaatinin abla ve ağabeyleri tweet seferberliği başlattı.

Malatya'da cemaate ait yurtlarda kalan öğrenciler adına Twitter ve Facebook hesabı açan abla ve ağabeyler, onların adına tweet atıp, ses ve görüntü kayıtları paylaşıyorlar. Bu duruma isyan eden öğrenciler, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi'den yardım istediler. Cemaate ait yurtlarda kalan 27 arkadaşları adına Tüfenkçi'ye gelen, "Akşamları saat 20.00-21.00 arasında ise yurtta kalan tüm öğrencilerden Twitter'dan mesaj yazmalarını istiyorlar. Ayrıca yapılan kara propaganda yüzünden ders çalışamıyoruz. Travma yaşamaya başladık"dediler. Öğrenciler Başbakan Erdoğan ve oğlu arasında geçtiği öne sürülen ses kayıtlarının, internette yayımlanmadan iki gün önce kendilerine dinletildiğini söylediler. İnönü Üniversitesi öğrencisi K.K. "Bir yıldır cemaat yurdunda kalıyorum. Son zamanlarda yaşadığımız travma bizi ailece mağdur etti. Her gün Başbakan'a ve ailesine hakaret ediliyor. Ders çalışamıyoruz sürekli abla diyerek odalarımıza gelen insanlar karalama kampanyası yapıyor. İnanın dayanamıyorum" dedi. S.B. adlı başka bir öğrenci ise "Yurttan çıkmak istediğimizde, büyük ablalar devreye giriyor. 'Bizi yarı yolda bırakanların sonu kötü olur' diyorlar. Sabah beddua etmeye kaldırıyorlar. Ayrılmak isteyen yüzlerce arkadaşımız var" diye konuştu. E. isimli öğrenci ise şunları söyledi: "Bazı arkadaşlar çıkmaya çalıştı. Üzerlerine kapıyı kilitlediler. Sonra hepimiz btepki gösterince vaadlerde bulundular. 'Sizi büyük abla yapacağız. İstediğiniz devlet kurumuna geçireceğiz'dediler." AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, "Bize gelenleri mağdur etmeden yurtlara veya öğrenci evlerine yerleştiriyoruz. Öğrencilerimizin istikbali önemli. Bizim için öğrencinin ve ailesinin siyasi düşüncesi önemli değil. Siyasetin gayesi hizmettir" dedi.

AK Parti mitingine katılınca atıldılar

Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) öğrenim gören E.N.Ş. ve Y.D. adlı iki öğrencinin 27 Aralık'ta Başbakan Erdoğan'ın mitingine katıldıkları gerekçesiyle, kaldıkları cemaat evinden atıldığı iddia edildi. Geçen yıl hiçbir sıkıntı yaşamadığını belirten E.N.Ş, "Bu olayların başlamasıyla da farklılıklar ortaya çıktı. Yurtlarda ve evlerde durum böyle. Birçok arkadaşımız da sabrediyor" dedi. Y.D ise kaldıkları evin ücretini ödemesine rağmen evden ayrılmak zorunda kaldığını dile getirdi. AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapı yurtlarında isyan: Bizi kurtarın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN