Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Kocaeli'de coşkuyla karşılandı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya'daki zat, çiftliğinin yanında bir yer satın aldı. Oraya da montaj fabrikasını kurdu. Orada montajlar yapılıyor. Çok kabiliyetli yeğenleri varmış, yeğenleriyle bu işi götürüyor" dedi.

Giriş Tarihi: 23.3.2014 14:19 Güncelleme Tarihi: 23.3.2014 17:10
Erdoğan, partisinin Kocaeli'nde düzenlediği mitingde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, konuşmasına, "Kocaeli bizi hayal kırıklığına uğratmadı. Kılıçdaroğu, burada da montaj var mı?" diye sorarak başladı. Erdoğan, Kocaeli'nin demokrasiye, sandığa, milli iradeye, yeni Türkiye'ye, büyük Türkiye'ye sahip çıktığını ifade ederek, "Bugün bir kez daha davana, hareketine, partine, Başbakanına sahip çıkıyorsun Kocaeli" dedi.

Bu mitingi yaparken İstanbul'un da tarihi bir güne hazırlandığını belirten Başbakan Erdoğan, "Şu anda İstanbul akın akın Yenikapı'ya geliyor. Şimdi buradan, bu muhteşem kalabalıktan öyle bir haykıralım, Yenikapı, İstanbul bizi duysun. Kocaeli demokrasiye, iradene sahip çıkıyor musun? Yeni Türkiye evet mi? Mührü AK Parti'ye basıyor muyuz? Maşallah... Bu iş artık bitmiştir. Sandığın rengi Kocaeli'de bugün belli olmuştur. Rabbim kardeşliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin" diye konuştu.

AK Parti olarak 8 seçime girdiklerini söyleyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Daha önceki seçimlerde de meydanlar dolup taşıyordu ama ben Kocaeli'de bunun yarısından fazlasını görmemiştim ama bugün katladı. Niye? Kocaeli cevap veriyor. Kocaeli, milli iradesini çalmak isteyenlere cevap veriyor. Yolsuzluk yapanlara, hırsızlara cevap veriyor. 'Bu ülkede 12 yıl öncesine kadar siz vardınız ne yaptınız?' diyor. 'Kocaeli'nde yaptıklarınızı biliyoruz, Kocaeli'nin CHP'li hırsızlarını biliyoruz' diyor. Şimdi utanmadan, sıkılmadan, meydanlardaki kalabalığa, coşkuya laf söylüyorlar: Meydan fotoğrafları montajmış; photoshop yapılıyormuş; bu meydanlara başka illerden başka taşıma insanlar getiriliyormuş... O zihinleri, o küçücük beyinleri, şunu hiçbir zaman anlamadı ve anlamayacak, 'Millet bizi seviyor. Biz, milletimize sevdalıyız. Millet, hükümetine sahip çıkıyor. Millet, iradesine sahip çıkıyor. Millet, Türkiye'de oynanan çirkin oyunu görüyor ve bu oyuna itiraz ediyor.' İşte bunu anlamadılar. Milletin sevgisini, muhabbetini idrak edemediler. Çünkü hiçbir zaman milletle gönül irtibatı kuramadılar."


-"TARİHİMİZDE BÖYLE HOCA GÖRMEDİK"


Miting alanından "dik dur eğilme, bu millet seninle" tezahüratlarına Başbakan Erdoğan, "Rükudan başka hiçbir yerde eğilmedim, eğilmeyiz" karşılığını verdi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bunlar seçim öncesinde oturdular, bir hesap, plan yaptılar, bir tuzak kurdular. CHP, MHP, BDP, onların yanında Pensilvanya, Türkiye için bir kurgu yaptılar. 'Ortak aday çıkaralım, AK Parti karşısında o ilde kim güçlüyse, o ilçede kim güçlüyse ona destek olalım' dediler. 'Hükümete her türlü çirkin saldırıyı yapalım' dediler. Pensilvanya'daki zat, çiftliğinin yanında bir yer satın aldı. Oraya da montaj fabrikasını kurdu. Orada montajlar yapılıyor. Çok kabiliyetli yeğenleri varmış, yeğenleriyle bu işi götürüyor. Hocaefendi ya, tek ceketi varmış. Nasıl tek ceketse, buna CHP de, MHP de, BDP de, milyarlarca dolarlar da sığıyor, ananaslar sığıyor, rafineriler sığıyor. Sen neyin hocasısın? Biz tarihimizde böyle hoca görmedik. Maşallah tek odada oturmuş.

Ben senin İstanbul'da Altunizade'de oturduğun yeri de biliyorum, şu andaki çiftliğini de biliyorum, oradaki villaları da biliyorum. Neyi anlatıyorsunuz, kimi aldatıyorsunuz? Ufak atın da güvercinler yesin. İşleri güçleri, yavuz hırsız ev sahibini bastırır ya hemen montajlarla üzerimize gelmeye başladılar. Aileleri kirlettiler, aileleri parçaladılar ve sokakları ateşe verdiler. Gezi olaylarının perde arkası açılıyor. Gezi olayları olduğu zaman yayın organlarında, yandaş medyalarında Gezi olaylarını çıkaranlar hakkında bir tane aleyhte yazı bulamazsınız. Çünkü kendileri de Gezi olaylarının bizzat içindeydiler. Şimdi onlar çıkıyor ortaya. 'Samimi olarak oraya gelmiş olan gençlere niye böyle saldırıyorsunuz' dediler. Nasıl samimiyse, ellerinde molotof kokteylleri. Benim esnafımın, ticaretle uğraşan kardeşimin dükkanını yak, yık, sonra 'samimi.' Neresi bunun çevreci? Ağaçları, fidanları söktüler, neresi çevreci? Taksim'i adeta harabeye çevirdiler, neresi çevreci? Her türlü çirkinliğe, çirkefe başvurdular. Her türlü ahlaksızlığı, edepsizliği sergilediler ama şimdi bakıyorlar millet AK Parti'den uzaklaşmıyor, görüyorlar bunu, tam tersine millet daha fazla, akın akın AK Parti'ye koşuyor. İşte bunu anlayamıyorlar, kavrayamıyorlar. Çünkü hiçbir zaman millete inanmadılar. Milletin derin ferasetine, engin basiretine hiçbir zaman inanmadılar. Millet neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Millet oyunu görüyor, tuzağı görüyor, senaryonun ne olduğunu, kimin işine yarayacağını görüyor."


-"BİZDEN NE İSTEDİNİZ DE ALAMADINIZ?"


Milletin, iradesine, sandığa, demokrasiye, ülkesine, vatanına, bayrağına sahip çıktığını ifade eden Erdoğan, "Ben bu Pensilvanya'ya gönül veren ihlaslı, samimi kardeşlerime sesleniyorum: 'Bizden ne istediniz de alamadınız? Bizden inanç değerleri noktasında ne istediniz de alamadınız?' 17 üniversiteniz var. Bütün bu üniversitelerimiz için a'dan z'ye size hür türlü desteği veren bu iktidar olmadı mı? Okullar kurdunuz, destek veren bu iktidar olmadı mı? Sizler dünyanın değişik yerlerinde açtığınız okullara, beni, arkadaşlarımı oralara ısrarla davet ettiğiniz zaman, oralarda gelip devlet reislerine, hükümet başkanlarına sizi refere eden biz olmadık mı?" diye sordu.

Dershane reformunu bir, iki gün, bir hafta, bir ay, bir sene önce başlatmadıklarını, bunun talimatını on yıl önce verdiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, "Niye? Halkımın sömürülmesini istemiyordum. Şimdi buradan sesleniyorum: Dershanelerde yavrularınız varsa çekip alın" dedi.

Takviye kursu gerekiyorsa, hafta sonlarında, milli eğitim olarak ücretsiz takviye kurslarının verileceğini dile getiren Erdoğan, "Bunların okullarından çocuklarınızı alın. Devletin okulları bize yeter. Haksız rekabeti ortadan kaldıralım. Elhamdülillah, okullarımız artık artıyor. İmam hatip okulları açıldı mı? Kim kapatmıştı bunları, malum. Şu anda benim imam hatipli yavrularım, meslek liseli yavrularım, artık katsayı kalktığı için istediği üniversiteye gidebiliyor mu? Artık düz liselerde bile Kur'an-ı Kerim seçmeli olarak okutulabiliyor mu? Peygamber efendimizin hayatı okutulabiliyor mu? Pensilvanya, yoksa seni bu mu rahatsız etti? Sen böyle bir iktidara nasıl kalkar bu şekilde ayaklanırsın? Yoksa rantında bir eksilme mi var, bunu söyle" diye konuştu.

#Sayfa#

SİLAHLI KUVVETLERİMİZİ, O ŞEREFLİ PİLOTLARIMIZI, HAVA KUVVETLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün 12.15 civarında yine bir haşhaşi, kalktılar bunlar, Suriye uçağı, bizim sınırlarımızı, hava sahamızı ihlal ettiler. F-16'larımız kalktı ve bu uçağı vurdu. Niye? Eğer sen benim hava sahamı ihlal edecek olursan bundan sonra bizim tokadımız ağır olacak. Onun için ben, başta Genelkurmay Başkanım olmak üzere, Silahlı Kuvvetlerimizi, o şerefli pilotlarımızı, Hava Kuvvetlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Erdoğan, partisinin Perşembe Pazar Alanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, Çanakkale'de dünyanın en güçlü orduları karşısında geri adım atılmadığını, Kurtuluş Savaşı'nda büyük yoksulluğa rağmen yüreklerin ortaya konulduğunu belirterek, "Bu ahlaksızlık karşısında da asla geri adım atmayacağız" ifadesini kullandı.

"Türkiye'yi uluslararası odakların maşası olan bu Pensilvanya'ya, bu hainlere, bu haşhaşilere asla bırakmayacağız" diyen Erdoğan, Suriye sınırında düşen uçakla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Bugün 12.15 civarında yine bir haşhaşi, kalktılar bunlar, Suriye uçağı bizim sınırlarımızı, hava sahamızı ihlal ettiler. F-16'larımız kalktı ve bu uçağı vurdu. Niye? Eğer sen benim hava sahamı ihlal edecek olursan bundan sonra bizim tokadımız ağır olacak. Onun için ben, başta Genelkurmay Başkanım olmak üzere, Silahlı Kuvvetlerimizi, o şerefli pilotlarımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Hava Kuvvetlerimizi tebrik ediyorum. Mesele bu."

Siyaseti yerinde yapacaklarını ifade eden Erdoğan, vatandaşlara, AK Parti'nin Türk bayraklı reklamını görüp görmediklerini, beğenip beğenmediklerini sordu. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yargı ona da kafayı taktı, paralel yapı ya. Neymiş, 'Son 10 gün yasaklarmış, bayrakla reklam yapılmazmış'. Bütün partiler yapsın, bu bizim bayrağımız. Reklam aracı değil. Hadi bu meydanlarda da gel bari bayrağı yasakla. Böyle saçmalık olur mu? Bu nasıl bir mantık, nasıl bir yargı anlamıyorum ben. Ne oldu? Orada o bayrak dalgalanırken, oraya hücum eden bir millet var. Bugün baktım, bir gazete, bir ahlaksız yayın, kalkıyor onu farklı bir şekilde karikatürize ediyor. Bunları biz yutmayız. Şunu unutmayın, millet eğilmez, Türkiye yenilmez. Mesele bu. Onun için 30 Mart sandıklardan gümbür gümbür çıkacağız.

Bunların ablaları varmış, kapılarınıza geldiler mi? Gereken cevabı aldılar mı? Bizim ablalarımız da burada, maşallah. Allah nazardan saklasın. Altı gün var, kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Anlatacağız, bilmeyenlere bildiklerinizi anlatın. Onların abileri varmış, size de geldiler mi? Gerekeni söylediniz mi? İşte bizim abilerimiz de burada. Evelallah, milletin başını öne eğmeyecek, Türkiye'ye asla diz çöktüremeyecekler."-"BU HAŞHAŞİLERİN SANDIKTA HİLE YAPMALARINA ASLA MÜSAADE ETMEYİN"

Mehmet Akif Ersoy'un "Mefkuremiz göklerde dalgalanan bir sancak / Allah'ın huzurunda eğiliriz biz ancak" dizelerini anımsatan Erdoğan, meydanların dolup taştığını ancak bunun kendileri için yeterli olmadığını ifade etti. Milletin AK Parti'ye sahip çıktığını vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Millet onlara itirazını ortaya koydukça, sandık sonucu belli oldukça, o ahlaksızlar şimdiden bahaneler, yalanlar üretmeye de başladılar. 'Sandıkta hile yapılacak' demeye başladılar. Kendi yapabileceklerini konuşuyorlar şimdi. Sakın ha, oy pusulalarına yazı mazı yazmayın. 'Evet' mührünü AK Parti'nin ambleminin altına vurun. Aksi takdirde herhangi bir yazı, oy pusulasını geçersiz hale getirir.

Unutmayın, CHP demek yolsuzluk demektir. Sandığa mutlaka gidin, orada onlara cevabı verin. Oy namusumuzdur, sandık namusumuzdur. Bu haşhaşilerin sandıkta hile yapmalarına asla müsaade etmeyin. Oy verme sırasında en küçük bir olumsuzlukla karşılaşırsanız hiç çekinmeden oradaki güvenlik birimlerimize haber verin. AK Parti'nin oy pusulasındaki yeri 10'uncu sırada. Mührü, 10'uncu sıradaki AK Parti'ye vurun. Tertemiz şekilde tersten katlayıp zarfın içine koyun, oy sandığına atın. Sayım sırasında her türlü, oralarda yanlışlığa gidebilirler, oylarımıza sahip çıkacağız. 30 Mart akşamı Kocaeli'den müjde bekliyorum. Zaten seçimi kazanacağınızdan endişem yok fakat oy oranı, Türkiye'de Kocaeli'ne bir numara yakışır. Bunu başarmanızı istiyoruz."-"OTOYOL, İZMİT KÖRFEZİ'Nİ DÜNYADA EŞİNE AZ RASTLANIR BİR ASMA KÖPRÜYLE GEÇİYOR"


Gündoğdu'daki 210 derslikli eğitim kampüsü ihalesinin ağustosta yapılacağını aktaran Erdoğan, Gebze Fatih Devlet Hastanesi ve Kocaeli Devlet Hastanesi projelerinin ihale sürecinde olduğunu kaydetti. Kocaeli'nin de aralarında bulunduğu 30 şehirde, kamu özel ortaklığıyla bin 180 yataklı sağlık kampüsü inşa edildiğini dile getiren Erdoğan, Gölcük Devlet Hastanesinin de şehre kazandırılacağını açıkladı.

Kocaeli'ne, 33 bin seyirci kapasiteli stadyum yapıldığını belirten Erdoğan, "Böyle alt kümelerde kalmak yok. Süper Lig'e çıkacaksınız. O da yaklaşık 165 trilyona mal oluyor. Onu da inşallah 2015 yılı sonuna kadar tamamlayacağız" dedi.

Kenti yüksek hızlı trenle buluşturacaklarını ifade eden Erdoğan, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Eskişehir yüksek hızlı treninin yapımının tamamlandığını, test sürüşlerinin yapıldığını, sertifikasyon çalışmalarının sürdüğünü, yakında hizmete gireceğini vurguladı. Kocaeli'ni üçüncü köprüden hem karayoluyla hem köprü üzerinden yapılacak çift hatlı demiryoluyla Avrupa'ya bağlayacaklarını anlatan Erdoğan, 109 kilometrelik Köseköy-İstanbul Kuzey Demiryolu'nun 59 kilometresinin tünellerden oluştuğunu, Ferhat gibi dağları deldiklerini belirtti. Erdoğan, Türkiye'nin en modern lojistik merkezlerinden birinin Köseköy'e yapıldığına işaret etti.

Kocaeli'de demiryollarında, yapımı devam eden projelerin bedelinin 800 trilyon lira olduğunu söyleyen Erdoğan, Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun en önemli ayağını İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün oluşturduğunu kaydetti.

"Otoyol, İzmit Körfezi'ni dünyada eşine az rastlanır bir asma köprüyle geçiyor. Bu köprü kendi sınıfında, toplam 2 bin 682 metre uzunluğunda, dünyanın dördüncü büyük köprüsü" diyen Erdoğan, 15 Mart'ta Dilovası'ndaki törenle köprünün, denizin 40 metre altındaki temelleri ile uzunluğu 42 metreyi bulan keson temellerini buluşturduklarını anlattı. 433 kilometre uzunluğundaki İzmir-İstanbul otoyol tamamlandığında iki şehir arasındaki mesafenin 8 saatten 3 buçuk saate düşeceğinin, yolun 95 kilometre kısalacağının altını çizen Erdoğan, Dilovası'ndan yola çıkacak aracın İzmit Körfezi'ni asma köprüyle geçeceğini, Altınova'dan Orhangazi'ye, Gemlik'e, Bursa'ya ve çevre yoluna bağlanacağını, Balıkesir ve Manisa'dan sonra Belkahve Tüneli ile Bornova'ya gideceğini söyledi. Erdoğan, "İnşallah İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü ile Kocaeli, bu otoyoldan en güzel şekilde faydalanacak" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Kocaeli'de coşkuyla karşılandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN