Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan adayı kendisine oy kullanamadı

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi BDP Belediye Başkan adayı Emrullah Cin, seçmen listesinde kaydı bulunmadığı için oy kullanamadı.

Giriş Tarihi: 30.3.2014 16:04 Güncelleme Tarihi: 30.3.2014 16:34
Viranşehir'in eski belediye başkanı olan Emrullah Cin, 2009 yılında düzenlenen KCK operasyonu kapsamında tutuklandı. Diyarbakır Cezaevi'nde 4,5 yıl tutuklu kalan Cin, geçen 3 Şubat günü yapılan duruşmada tahliye edildi. Tahliye edilişinin ardından Viranşehir'e dönen Emrullah Cin, BDP tarafından yine belediye başkan adayı olarak gösterildi.

SEÇMEN KAYDI YAPILMADI
Şubat ayı ortasında aday gösterilen Emrullah Cin, ikamet adresini güncelledi ve seçimlerde oy kullanmak için ilçe Seçim Kurulu'na başvurdu. Ancak, seçmen bilgilerinin 10- 23 Ocak tarihleri arasında askıya çıkarıldığı ve bu tarihler arasında güncelleme yapıldığı belirtilerek, süre içerisinde cezaevinde olduğu için başvuramayan Cin'in oy kullanamayacağına karar verildi. Bugün belediye başkan adayı olmasına rağmen oy kullanamadığı için sandık başına gidemeyen Cin, "Karara saygı duyuyoruz" yorumunu yaptı.

Öte yandan oy kullanmak için kuyrukların oluştuğu Viranşehir'de, güvenlik güçleri okullarda yoğun önlem aldı.

CHP'Lİ BAŞKAN ADAYI KENDİSİNE OY VEREMEDİ
CHP Düzce Belediye Başkan adayı Basri Karslıoğlu, kendisi için oy kullanamadı.

CHP Düzce Belediye Başkan adayı Basri Karslıoğlu, merkeze bağlı Pınarlar köyünde 148 nolu sandıkta oyunu kullandı. Belediye sınırları dışında köyde oy kullanması nedeniyle kendisine oy kullanamadı. Basri Karslıoğlu oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, "İnşallah ülkemiz için hayırlı olan neyse o olsun. Ülkemizde şu an ciddi bir gerginlik var. İnşallah seçim sonrasında o gerginlik sona erer hep beraber bu ülke için Düzce için mücadele ederiz" dedi. Düzce için daha iyi bir Türkiye için çalışmak gerektiğini anlatan Karslıoğlu, şöyle konuştu: "Ben burada oturuyorum. Aslında şehir merkezinde üstüme kayıtlı su ve elektrik aboneliği var. İstesem kent merkezine aldırabilirdim ama ben her zaman doğrusu neyse onu yaptım. Burada da onu tercih ettim. Yani şimdi köyde otururken seçim diye şehre alıp kullanmayı uygun görmedim. Doğrusu buydu ve bunu yaptım. Oyu, Düzce'de oy kullanacak olanlardan istedim. Şimdi ben hayatım boyunca doğru neyse onu yaptım. Yine burada da do��ru olanı yaptım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan adayı kendisine oy kullanamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN