Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan ve Aliyev'e Cemaat sorusu

Yerel seçim zaferinin ardından Başbakan Erdoğan, ilk resmi ziyaretini Azerbaycan'a yaptı.

Giriş Tarihi: 4.4.2014 16:48 Güncelleme Tarihi: 4.4.2014 17:00
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ortak basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan bir gazetecinin sorduğu 'AK Parti'nin nurcularla ilişkisi ne?' sorusuna, "Bana garip geldi, bağlantımız söz konusu değil. Bizim bağlantımız milletle. O yüzden yüzde 46 oy aldık. Adeta güven oylamasıydı onu başardık biz ayrıma fırsat vermeyiz. Türkiye'nin hemen hemen tüm illerinde belediye başkanlığı çıkaran tek partiyiz. 7 bölgemiz vardır 6'sında birinci parti diğerinde başa başız. Biz halkın genelini kucaklıyoruz diğerleri kucaklayamıyor." dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in konuğu olan Erdoğan ortak basın toplantısı düzenledi.

İşte konuşmadan başlıklar:

Bizim aramızda tabiki siyasi, askeri, kültürel ekonomik ve ticari birliktelik, bizim kardeşliğimizin nereye vardığını gösteriyor. Önümüzde çok ciddi yatırımları birlikte atacağız. Özellikle doğalgaz konusunda atacağımız adımlar, bu konuyla ilgili olarak, daha önce Petkim'de başlayan süreç bu adımların ne kadar önem arzettiğini gösteriyor.

Bakanlarımız kendi aralarında gerek enerji, gerek savunma sanayiine yönelik konuştular. Dikkat ederseniz Azerbaycan-Türkiye arasındaki üst düzey ziyaretler çok daha gelişmeye başladı.

Bugün Karabağ meselesini görüşme fırsatımız oldu. Bizler bugüne kadar nasıl bir kararlı tutum içerisindeysek bundan sonra da bu tutumdan taviz vermeyeceğiz. Özellikle ekranları başında bizi izleyenlerin bilmesini istiyorum. Bize yapılan ev sahipliğine, özellikle basın mensuplarına da kalbi şükranlarımı sunuyorum.


AZERBAYCAN'DAKİ CEMAAT OKULLARI

Başbakan Erdoğan Al Jazeera Türk muhabirinin sorusunu yanıtladı.

Erdoğan: Bizim her seçim sonrası ilk ziyaretim Azerbaycan'dır. İkili münasebetlerimizi görüşmek durumundayız. Tabi ki ülkelerimizde herhangi bir sıkıntı varsa, bunu görüşebiliriz.

Aliyev ise okullar konusunda, 'biz sürekli görüşüyoruz. Geçtiğimiz aylarda da görüşüyoruz kendisiyle. Biz müttefikiz, dostuz, kardeşiz. Bir mesele yoktur ki onu samimiyetle konuşmayalım. Başka sahalarda olduğu gibi Azerbaycan Türkiye ile hemfikirdir. Türkiye'ye zarar verecek herhangi bir adımı kabul etmeyiz. Dünyada yerimizi sağlamlaştırmak için Türkiye-Azerbaycan birliği devam edecektir.

Bizim tek bağlantımız milletle. Milletle olan bağlantımız çok iyi olduğu için zaten yüzde 46 oy aldık. Adeta güven oylamasıydı. Halkımızın içerisinde herhangi bir ayrıma fırsat vermeyiz. Şu anda Türkiye'nin hemen hemen bütün illerinden belediye başkanlığı çıkaran tek parti biziz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan ve Aliyev'e Cemaat sorusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN