Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 Aralık'ta ülke kaybetti

İşadamı Reza Zarrab: 17 Aralık'ta, altın ticaretinde beni ekarte etmek isteyen yabancıların payı var. Bu operasyon sonucu benden çok Türkiye zarar gördü

Gülen örgütünün 17 Aralık'ta yaptığı darbe girişiminin mağdurlarından Reza Zarrab, operasyonla ilgili ilginç bir ayrıntıya değindi. Türkiye ve İran arasında altın ticareti yapan başka yerli ve yabancı firmaların olduğunu söyleyen Zarrab, "Aynı istisnalar onlara da tanınıyor. Üstelik ben vergi öderken yurtdışındaki firmalar vergiden de muaf. Operasyonda diğer şirketlerin adının hiç geçmiyor olması manidar değil mi" dedi. Zarrab, operasyonun, altın ticaretini vergiden muaf tutulan bazı yabancı şirketlerin yapabilmesi için düzenlendiğini savundu. Kendi gelirinden 25 milyar TL'lik altın ticaretinin vergisini ödediğini hatırlatan Zarrab, 17 Aralık operasyonunun kendisinden çok Türkiye'nin menfaatlerine zarar verdiğini söyledi. Operasyon günü neler yaşandığını da detaylarıyla anlatan Zarrab, İran ajanı iddialarına ve Bugün gazetesi muhabirinin rüşvet istediğine ilişkin tartışmalara da açıklık getirdi:

OPERASYONUN TEMELİ SAĞLAM DEĞİL:
Benim yaptığım ticaretle yabancı şirketlerin yaptığı arasında fark var. İkimiz de Halk Bankası'na resmi komisyon ödüyoruz. Fakat ben kârımdan dolayı bu devlete vergi ödüyorum fakat onlar ödemiyor. Bu şirketlerin menşeini siz araştırın. Yabancı şirketler, Türkiye'de kurulu olmadıkları için hiçbir vergiye tabi değiller ve onların ticareti devam ediyor. Bu operasyonun temeli sağlam değil.

EVE BİR BAYAN POLİS BİLE GELMEDİ:
17 Aralık sabahı hiçbir zaman kendini tedavi edemeyecek bir yaradır... Ben evimin en mahrem yerinden, yatak odamdan alındım. Benim evime bir bayan polis gelmedi. Ben polisi fark etmedim. Direkt güvenliğe gelmişlerdi, "Hiçbir şekilde haber verilmeyecek" demişler. Kapıdan içeri güvenlik aracılığıyla girmişler. Eve, güvenliğe baskı yaptırıp açmışlar. Yatak odamızda gözümüzü açtığımızda göz göze geldik.

PROGRAMIN İLK BÖLÜMÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

PROGRAMIN İKİNCİ BÖLÜMÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

PROGRAMIN ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

ARKADAŞINA GÖNDER
17 Aralık'ta ülke kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN