Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan, Kayseri'de konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak "AK Parti'nin göstereceği adayı birinci turda benim halkım, benim milletim seçecektir" dedi.

Giriş Tarihi: 27.4.2014 15:34 Güncelleme Tarihi: 27.4.2014 17:25
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Meclis açılırken bir gayesi vardı; Meclis milli iradenin merkezi olacak. Ülke ile ilgili her mesele Meclis'te karara bağlanacak. Hiç kimse, hiçbir kurum, kendisini Türkiye Büyük Millet Meclisinin üzerinde görmeyecekti. İşte 94 yıl boyunca zaman zaman Meclis'in bu gücü kırılmak, yok sayılmak, Meclis'in yetkileri gasp edilmek istendi. Meclis milletten oluşur, cumhurdan oluşur. Meclis seçimle gelmiş milletvekillerinden oluşur ve milli iradenin tecelli ettiği yerdir" dedi.

Başbakan Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediyesince yapımı tamamlanan 700 dönüm üzerine kurulu, 10 ayrı etkinliğin aynı anda yapılabileceği Anadolu Harikalar Diyarında düzenlenen toplu açılış törenindeki konuşmasına, "Allah'ın selamı, rahmeti, bereketi üzerine olsun ey Kayseri, seni yürekten selamlıyorum" diyerek başladı ve Kayseri'nin ilçelerini tek tek sayarak oralarda yaşayan vatandaşlara selamlarını söyledi.

Kays vatandaşlara 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'ye verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Erdoğan, "Kayseri, 30 Mart seçimlerinde yüzde 59 oy oranıyla büyük Türkiye hedefine, yeni Türkiye hedefine, istiklal mücadelesine sahip çıktığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. 18 büyükşehir kazandık ve birinci sırada Konya, ikinci sırada Kayseri" dedi.

Yerel seçim öncesinde son mitingi Kayseri'de yapmayı planladığını ancak ses kısıklığı nedeniyle Kayseri'ye gelemediğini, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile milletvekillerinin kentte düzenlediği mitingi televizyondan takip ettiğini anlatan Erdoğan, televizyon karşısında Kayseri'deki coşkuyu, heyecanı, muhabbeti bütün kalbiyle paylaştığını söyledi.

Bugüne kadar Kayseri'ye mahc olmadıklarını, bundan sonra da mahcup olmayacaklarını, 12 yıldır olduğu gibi bundan sonra da gece gündüz çalışarak Kayseri'ye hizmet edeceklerini belirten Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Artık sadece Kayseri'nin merkezinde olan bir büyükşehir belediyesi yok. Şimdi Kayseri'nin mülki sınırlarını kapsayacak şekilde büyükşehir belediyemiz, hizmetleriyle inşallah oralara ulaşacak. Bizler merkezi yönetim olarak her zaman yanınızda olduk, bundan sonra da olacağız. Çünkü Kayseri Orta Anadolu'da bizim adeta taçlandırılmış ilimiz. Daha önce Kayseri'nin 16 ilçesinin 11'inde vardık, şimdi sayı 12'ye çıktı, hem büyükşehir hem 12 ilçemizde yerel hizmetlerimizle 16 ilçemizle hükümet yatırımlarımızla Kayseri'yi desteklemeye, Kayseri'yi imar etmeye, inşallah yeniden inşa etmeye devam edeceğiz. Sizlere hem teşekkür etmek hem de Kayseri ve ilçelerindeki tamamlanan yatırımlarımızı resmi olarak açmak için buradayız."

Başbakan Erdoğan, İçişleri Bakanlığının Talas'ta emniyet müdürlüğü binasını tamamladığını, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının Kayseri ile Yenifakılı arasındaki 90 kilometre demiryolu hattını tamamladığını ve açılışlarının bugün gerçekleştirildiğini ifade ederek, Milli Eğitim Bakanlığının anaokul, ilkokul, ortaokul, anadolu lisesi, spor salonu, pansiyon ve derslikten oluşan 28 trilyon liralık 18 farklı hizmetinin de resmen açıldığını kaydetti.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin 380 trilyon liraya tamamladığı 15, Melikgazi Belediyesinin 2 ve İncesu Belediyesinin 4 ayrı yatırımının da hizmete girdiğini belirten Başbakan Erdoğan, özel sektör tarafından tamamlanan 90 trilyon liralık taşyünü üretim tesisi ve Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesindeki 6 farklı tesisin açılışının yapılacağını, bugün 598 trilyon yatırım bedeline sahip 72 farklı tesisi hizmete aldıklarını söyledi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan, Kayseri'de konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN